„Stavební práce probíhají ještě v některých školách a školkách. Nikde jinde však nesouvisí s výukou,“ informuje Marie Machková, mluvčí novojičínské radnice.

V základní škole Komenského 68 se měnila elektroinstalace, budovala se nová učebna, hned vedle na Komenského 66 se modernizovala jídelna a školní kuchyň, v ZŠ Tyršova se rekonstruovala sociální zařízení.

„S výměnou osvětlovacích těles, vypínačů, zásuvek a rozvodů jsme v Základní škole Komenského 68 začali v roce 2015. Původní elektroinstalace byla z 80. let minulého století, tak jsme ji po etapách začali obnovovat. Celková suma hodně přesáhla 6 milionů korun, ale všechny učebny, kabinety a chodby už jsou po rekonstrukci. V příštím roce bychom chtěli dokončit prostory v suterénu,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Ve škole se také vybudovala nová učebna jazyků a počítačové techniky.

„Stála 3,2 milionu korun, město mělo díky evropské dotaci jen desetiprocentní spoluúčast. Součástí projektu byly i bezbariérové toalety a bezbariérový přístup, který zajistí schodolez. O letošních prázdninách se v naší škole profinancovalo téměř 6 milionů korun,“ uvedla ředitelka ZŠ Komenského 68 Svatava Hajdová.

V sousední škole Komenského 66 se investovalo do školní kuchyně a jídelny. Za 1,2 milionu se měnila elektroinstalace a zmodernizovala výdejní okénka. Základní škola Tyršova dávala za necelých 700 tisíc korun nové obklady i sanitární keramiku na toalety a do umýváren.

„Město letos vynaložilo na obnovu škol a školek více než 18 milionů korun,“ dodala mluvčí Marie Machková.