Okolo 180 dětí z frenštátských základních škol, ZŠ Tyršova 913 a ZŠ Záhuní se pustilo do sběru odpadu v lokalitě Horečky, která se nachází v katastru města Frenštátu pod Radhoštěm a obce Trojanovice.

„Školáci vyčistili zhruba šest kilometrů tras a blízkého okolí v areálu Horeček. Odměnou jim byl nalezený poklad,“ uvedla Iva Vašendová, mluvčí města Frenštát pod Radhoštěm.

Jedním z organizátorů celé akce byla ASTRA, centrum volného času (CVČ) ve Frenštátě pod Radhoštěm.

„Účastníci byli rozděleni do tří klanů. Každý klan dostal mapku, GPSku, všichni pak rukavice, pytle a vyrazili uklízet odpadky v Pandoře, neboli na Horečkách. Při tom hledali poklad,“ sdělil Jakub Šenkeřík, pedagog volného času CVČ Astra. Příslušníci „klanů“ vyčistili od odpadků zhruba šest kilometrů tras a blízkého okolí v areálu Horeček.

„Děti i přítomní dospělí ze sebe vydali vše a přispěli tak ke zlepšení životního prostředí a čistější planetě,“ doplnil Michal Grepl, ředitel CVČ Astra s tím, že Frenštát pod Radhoštěm se tak zapojil do projektu Den Země a Ukliďme Česko.

Jakmile klan dokončil úklid, získal GPS souřadnici, kde se skrýval poklad. Každá třída dostala papírovou tašku plnou bonbónů, sladkostí a vstupenky do kina.

„Jsme moc rádi za veškeré sponzorské dary na tuto akci, největší hodnotu pro nás mají ale lístky do kina, které dostalo každé dítě. Bude zorganizována společná projekce filmu s ekologickou tématikou, který bude mít přesah v tom, že se děti sejdou ve svém volném čase s kamarády a vzpomenou si na to, co společně dokázali,“ uzavřel Jakub Šenkeřík.