Konat se bude dnes odpoledne v době od 13 do 18 hodin v prostorách kopřivnického kulturního domu.

V letošním roce se bude na přehlídce prezentovat patnáct středních škol a učilišť z regionu, dále pět firem, jež působí v Kopřivnici anebo jejím blízkém okolí, a vůbec poprvé se na akci představí také ostravská Vysoká škola báňská.

TŘI FAKULTY

„Prezentovat se bude konkrétně fakulta hornicko-geologická, fakulta metalurgie a materiálového inženýrství a fakulta stavební, vše proto, aby žáci viděli kontinuitu technického vzdělávání,“ uvedla organizátorka akce Ilona Mazalová. Chybět zde nebudou ani zástupci úřadu práce, kteří poradí studentům s budoucím směřováním jejich kariéry.

„Součástí Dne technické kariéry bude nejen prezentace zástupců ze všech přítomných subjektů, ale také promítání smyčky v kopřivnickém kině, která se bude skládat z krátkých filmů o jednotlivých školách a firmách,“ doplnila informaci mluvčí města Jana Hromočuková.

Přehlídka firem a škol technického zaměření vznikla v Kopřivnici v rámci projektu Techno 2012 zaměřeného na zvýšení motivace a zkvalitnění přípravy žáků pro studium technických oborů. V loňském roce si ji nenechalo ujít na dvě stovky žáků a jejich rodičů.