Ve Skotnici brzy vyroste nová sociální služba pro duševně nemocné. Moravskoslezský kraj zde začíná budovat domov s péčí o pacienty s duševním onemocněním v kombinaci s mentálním nebo zdravotním postižením.

„Získali jsme zde pozemek s vesnickým stavením. To zrekonstruujeme a v jeho blízkosti postavíme další dva nové objekty. V těchto třech domcích bude místo pro 12 klientů, u kterých je předpoklad sociálního začleňování,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a doplnil, že v každém domku bude byt vždy pro čtyři klienty s veškerým potřebným vybavením a jednolůžkovými pokoji.

close Ve Skotnici na Novojičínsku začala stavba nového domova pro duševně nemocné. Symbolický klíč od původně vesnického stavení byl předán zhotoviteli. info Zdroj: Se svolením MSK zoom_in Ve Skotnici na Novojičínsku začala stavba nového domova pro duševně nemocné. Symbolický klíč od původně vesnického stavení byl předán zhotoviteli.

Domov bude mít samozřejmě speciální režim a o klienty bude nepřetržitě pečovat tým proškolených pracovníků služby a odborná externí podpora. Služba bude spadat pod krajskou organizaci Domov NaNovo.

„Rekonstrukce vesnického stavení, které jsme i s pozemkem odkoupili od soukromého majitele, spolu s výstavbou nových objektů, vyjde na asi 49 milionů korun. Na tuto akci má Moravskoslezský kraj přislíbenou dotaci z Národního plánu obnovy. Nové domky budou osazeny moderním fotovoltaickým systémem, který zajistí samovýrobu elektřiny pro celý areál,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania s tím, že práce budou podle smlouvy trvat 16 měsíců, zahájení provozu služby je naplánováno na jaro 2026.