V půl čtvrté odpoledne ve čtvrtek 26. srpna bylo nad břehem řeky Jičínky v Šenově u Nového Jíčína pár jedinců a zdálo se, že Vodní hrátky, které jsou předzvěstí hlavních slavností Šenovského škrpálu, se uskuteční jen s obtížemi. Obzvláště, když ještě z jednoho z připravených bazénů začala unikat voda. Po půlhodině ale bylo vše zcela jinak. Na místě byly desítky obyvatel i návštěvníků Nového Jičína a stále přicházeli další lidé. Na stratu dětských soutěží již byla připravena dvě pětičlenná družstva.

Moderátor Vít Manďák posléze představil jednotlivých pět disciplín. „První bude Výlov předmětu, druhou Ponorka – což bude štafetové potápění se zadrženým dechem, třetí bude klasická štafeta přes bazény, čtvrtá disciplína obnáší vyhazování míčků z bazénů a pátou disciplínou je Házená,“ naznačil moderátor a poté vyzval obě družstva, Springfield i Mokré trenky, na start první soutěže.

Jak se dalo předpokládat, voda stříkala široko daleko, ale soutěžící i diváci se skvěle bavili. Jedinou výjimkou snad byla pětiletá Lada z družstva Mokré trenky, která v polovině soutěže odstoupila. „Byla mi velká zima,“ procedila přes drkotající zuby nejmladší účastnice soutěže. I ona se ale na konci dočkala zasloužené odměny. Vítězství urvalo družstvo Springfieldu, které získalo náskok již na začátku a ten si udrželo až do konce.

Po dětské soutěži předvedli své umění František a Karla Hatlapatkovi s koněm Pedrem, a po nich už nastoupila k soutěži dvě družstva dospělých.

Šenovský škrpál pokračoval v pátek odpoledním programem a jeho závěrečný den bude v sobotu. Začne sportovním dopolednem, na své si přijdou i děti. V odpoledním a večerním programu se představí například Děda Mládek Illegal Band, Tomáš Kluse či Elvis Presley Revival Band.