O tom, že má být ve Slatině sjezdovka, se vědělo již více než rok. První lednovou sobotu spustil Lyžařský klub Slatina zkušební provoz, v sobotu v 9 hodin dopoledne se vše s velkou parádou rozjelo. Kdo přišel, mohl si kromě lyží vyzkoušet snowboard nebo třeba lyžoběžku. „V jednu chvíli se nám tady fantasticky rozsáňkovaly a rozbobovaly děti. Mohlo jich tady být najednou kolem třiceti,“ přiblížil dopolední atmosféru Jiří Šindler, moderátor sobotní akce. Ten také prozradil, že přichystali oficiální soutěž ve sjezdu na lyžoběžce. „A pak je ještě tajná soutěž, kterou jsme nazvali Po pysku dolů,“ doplnil Šindler.

Zájem o víkendové lyžování ve Slatině byl veliký, v sobotu přišlo kolem pěti stovek lidí, v neděli o něco méně. Jeden ze zakladatelů, a statutární zástupce Lyžařského klubu Slatina, Vladimír Mydlář mohl být spokojen, i když přiznal nervozitu. „Člověk to postaví a pak neví, jestli to vůbec vyjde. I když je pravda, že toto není jen o lyžování,“ naznačil Mydlář.

Areál podle něj není zdaleka hotov. Vznikne v něm restaurace s ubytováním pro čtyřicet lidí. „Všichni se dnes zaměřují na lyžaře a turisty. Ale nikdo už se nezaměřuje na handicapované lidi, ať už postižené děti, invalidy, seniory v domovech a další. A my bychom chtěli něco takového nabídnout. Když dostavíme, co jsem říkal, a vzadu postavíme výtah, bude to zcela bezbariérové a tyto skupiny by tady mohly jezdit. Děti třeba na školy v přírodě, senioři na pobyty a podobně,“ uvedl konkrétnější představu Mydlář, jenž je zároveň jedním ze spolumajitelů sjezdovky. Provoz čtyřkolek by měl zajišťovat právě zmíněný Jiří Šindler, ve Slatině i okolí známý promotér. S Jirkou spolupracujeme již delší dobu a máme s ním dobré zkušenosti,“ poznamenal Mydlář.

Jeho představou je komplex, který by mohl být využitelný po celý rok. „Měla by tady být lezecká provazová stěna, trampolíny pro děti i pro větší. Vzadu je pozemek, který chceme odkoupit a na němž by bylo možno provozovat čtyřkolky. Nabízí se tady lanovka s košem, což děti mají velice rády,“ pokračoval Mydlář.

Lyžařský klub Slatina založil ještě s kolegou, který stejně jako on pracuje v Ostravě. Ví, že na lyžařském svahu nevydělá. „Je tu přírodní svah a nádherné prostředí. Mám z toho radost, že se to povedlo a že tady lidi přišli. Děláme to hlavně pro ně a pro naši radost,“ uzavřel Mydlář.

Sjezdovka ve Slatině je dlouhá 362 metrů, široká 65 metrů a má převýšení 76 metrů. V provozu je v současné době denně od 13 do 21 hodin.