Mnoho lidí jistě přiláká již páteční ukázka, která bude na Bochetě. „Tam to začne prezentací vojenské techniky, potom budou letové ukázky klubu leteckých modelářů, kteří představí modely letadel z druhé světové války,“ uvedl ředitel novojičínského městského kulturního střediska Petr Orság. V 17 hodin začne bitevní ukázka. „Letos to bude zobrazení bojů z konce druhé světové války, které sice nebyly přímo z Nového Jičína, ale bylo to na Ostravsku,“ upřesnil Petr Orság.

Dění se poté přesune na Masarykovo náměstí. Tam místo avizované kapely Docuku vystoupí folkové seskupení Bokomara a po něm legenda české muziky Vladimír Mišík. Hlavními hudebními taháky sobotního programu budou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers a slovenská kapela No Name. „Havelku jsme zařadili rovněž s ohledem na to, že je výročí konce druhé světové války, pro mladší pak budou No Name a závěr obstarají Claymore, což je muzika postavená na skotských základech,“ doplnil Petr Orság. Ten také upozornil na hudební lahůdku v podobě The Džambo Aguševi Orchestra, což je špička balkánské dechovky, která začne v 17 hodin. Milovníci módy se po tomto vystoupením mohou pokochat pohledy na módu 40. let minulého století.

V doprovodném programu se také objeví účastníci Tatra Veteran Rallye Beskydy. Na tržnici by mělo dojet asi sedmdesát automobilů značky Tatra, které v 15 hodin vyrazí na spanilou jízdu městem. „Má to spojitost s Fritzem Hückelem, který byl závodník, jež závodil na vozech Tatra,“ uzavřel Petr Orság.