Mluvčí města Marie Machková upřesnila, že město uspořádá jen výstavu na Staré poště, kde si lidé mohou připomenout 400 let od doby, kdy byl Nový Jičín uznán královským městem. 

Zároveň místní nepřijdou ani o některé koncerty a představení Novojičínského kulturního léta, na kterých hrají hudebníci a divadelníci. Hrát se nebude na novojičínském náměstí, ale v zahradě restaurace Nové slunce. Místostarosta Ondřej Syrovátka k tomu sdělil, že se takto museli zastupitelé rozhodnout ze dvou důvodů, jedním z nich byla opatření, která se stále mění a druhým to, že se školy, školy a spolky nemohly připravovat na svá vystoupení.

Zaměstnanci městského kulturního střediska domluvili přesunutí koncertu skupiny Mirai na příští rok. Zároveň jednají se zpěvákem Vašo Patejdlem, který měl vystupovat na letošní slavnosti a je možné že do Nového Jičína přijede ještě letos na podzim.

Open air akci Novojičínské kulturní léto pořádají ve městě už dvacet let a stala se součástí místního kulturního života. Od začátku léta se tak místní těší na koncerty, divadelní představení, sportovní a zábavné akce pod širým nebem, které trvají až do podzimu. Letos se posluchačům představí různé hudební žánry, od dechovky až po rock.

Ve městě vystoupí například Lenka Lo Hrůzová, kapela Buty, zpěvačka Lenka Filipová nebo Věra Martinová.

„Jsme moc rádi, že můžeme uspořádat koncerty, které byly připraveny do programu Novojičínského kulturního léta. Věřím, že po dlouhé době, kdy nebylo možné pořádat téměř žádné kulturní akce, o ně bude zájem. Městské kulturní středisko pro letošek nachystalo opravdu pestrou a atraktivní nabídku,“ dodal místostarosta Syrovátka.

Všechny informace o koncertech najdou zájemci na na www.njleto.cz nebo na Facebooku městského kulturního střediska.