Město nad rámec původního programu rozšíří nabídku Novojičínského léta, které nabízí kulturní vystoupení pod širým nebem v době turistické sezóny. V termínu, kdy se měla slavnost konat, 3. a 4. září, se v areálu na Skalkách uskuteční koncerty kapel Light & Love, MIRAI a zpěváků Jiřího Korna a Vašo Patejdla & bandu. Podrobné informace na: www.njleto.cz

Hotel Praha v Novém Jičíně.
Slavnosti lákají na hudbu, výstavy a prohlídky města

„Program je připravený, ale okolnosti nám neumožňují Slavnost města uspořádat. Každoročně ji navštívily tisíce lidí, všechna vystoupení byla bez vstupného a podíleli se na nich i školáci. Tyto základní parametry nejde v době, kdy je nařízeno omezení počtu osob na akcích a školy byly dlouhou dobu bez dětí, dodržet. Věříme, že se nám podaří alespoň uspořádat koncerty, které nám prodlouží Novojičínské léto a slavnostně zakončí letošní sezónu,“ řekl starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký.

V pátek 3. září bude také na Staré poště otevřena výstava, která připomene bitvu u Nového Jičína v roce 1621. Pak už se program rozšířeného Novojičínského léta přesune do amfiteátru na Skalkách. „V pátek ve 20 hodin tady zahraje místní skupina Light & Love a po ní ve 21:15 vystoupí Jiří Korn,“ uvedla ředitelka pořádajícího Městského kulturního střediska Nový Jičín Iva Pollaková.

Dvacátá osmá Slavnost města Nový Jičín se letos neuskuteční. Připoměňte si tuto každoročně největší akci Nového Jičína alespoň ve fotografiích z některých dřívějších let. Třeba se některý čtenář pozná.
Slavnost města Nový Jičín se letos ruší, o koncerty ale lidé nepřijdou

Na sobotu je připravena zábava i pro děti. „Pódium amfiteátru bude patřit divadelním představením, v areálu budou probíhat workshopy, do kterých se mohou zapojit celé rodiny. Děti si mohou zasoutěžit a zahrát si různé hry. Večer pak proběhnou koncerty. Od 19:30 to bude Vašo Patejdl & band a od 21:15 pak kapela Mirai,“ doplnila Pollaková.

Podívejte se aslespoň, jak vypadaly novojičínské slavnosti v roce 2017:

„Program pro rodiny s dětmi bude bezplatný, večerní produkce však budou za vstupné. To bude ale podstatně nižší, než je u koncertů známých umělců obvyklé. Pro rodiny s dětmi do 15 let bude navíc zvýhodněné. Zpoplatněný vstup na kulturní vystoupení jsme museli zvolit hlavně proto, aby v souladu s protiepidemickými opatřeními bylo možné regulovat počet návštěvníků.

A protože předpokládáme, že zájem veřejnosti bude vyšší než kapacita amfiteátru, tak zpoplatněná vstupenka je jediným možným řešením, jak garantovat spravedlivý výběr návštěvníků,“ vysvětlil místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.