Možnost ochutnat speciálně připravené pivo, které pro tento ročník pivních slavností přichystalo celkem sedm regionálních minipivovarů, si i přes vedro, jenž lákalo spíše k návštěvě koupaliště či jiné vodní plochy, nenechala ujít zhruba tisícovka návštěvníků. Mnozí z nich tak mohli vůbec poprvé v životě ochutnat pivo švestkové, višňové, medové nebo dokonce mandlové.

Štramberské náměstí tak chvilkami praskalo ve švech. Ovšem ani velkém množství lidí či fronty u nejoblíbenějších stánků s pivem, návštěvníkům nevzaly blažený výraz a úsměvy z tváří. „Do Štramberka jsem na pivní slavnosti společně s manželkou dorazil poprvé a musím říct, že jsem nadšený,“ uvedl pan Karel, který do Moravského Betléma zavítal ze Zlína. „Protože jsem pivař tělem i duší, přemluvil jsme jí a výlet na Štramberskou Trúbu jsme spojili s tímto zážitkem,“ dodal se smíchem. Spokojenost byla vidět i na dalším z návštěvníků, který na slavnostech nebyl poprvé. „Chodím na tuto akci pravidelně a jsem spokojený. Zdá se mi, že je rok od roku lepší a piva mají čím dál tím zajímavější příchutě,“ uvedl pětadvacetiletý Pavel, který ve Štramberku bydlí. Podle něj je dobré, že se ve městě akce stala oblíbenou tradicí. „Jsem rád, že u nás něco takového funguje, protože se myslím, že to do našeho krásného města zase přiláká nové turisty,“ doplnil Pavel vzápětí.

S průběhem letošních slavností byli spokojení také samotní organizátoři. „Reakce lidí na letošní ročník slavností byly, alespoň co já vím, pozitivní,“ informovala Simona Grznárová, jedna z organizátorek akce a pokračovala: „Podle toho co jsem slyšela se jim nejen chutnalo pivo, kterého se vypilo zhruba šest set litrů, ale byli spokojeni také s pivními speciály, líbily se jim kapely i doprovodné soutěže,“ dodala vzápětí.

S myšlenkou uspořádat na štramberském náměstí právě pivní slavnosti přišel přes šesti lety místní podnikatel Pavel Šmíra. Jelikož se již první ročník setkal s pozitivními ohlasy, rozhodl se v malebném městečku založit novou tradici. Kromě něj akci v posledních letech zaštiťuje také agentura Relax v podhůří Beskyd.