Byť nový rok začal oficiálně už před několika dny, pro mnoho lidí začal až počátkem včerejška, kdy se většina z nich vrátila ze svátečních dnů zpátky do těch všedních. Své během návratu udělal i čerstvě napadaný sníh. V pohotovosti byli jak silničáři, tak policisté. „Na silnicích nižších tříd a ve vyšších polohách okresu a v horských oblastech Beskyd a Oderských vrchů pokrývá silnice vrstva napadaného sněhu. Proto by řidiči měli dbát zvýšené opatrnosti a vyvarovat se riskantní jízdě,“ doporučila Miroslava Michálková Šálková, novojičínská okresní policejní mluvčí. „Také chodců na silnicích oproti svátkům přibude, takže by řidiči neměli zapomínat na dostatečnou brzdnou dráhu před přechody pro chodce,“ dodala Michálková Šálková.

Se sněhovou nadílkou si silničáři v uplynulých dnech poradili dobře. „Silnice první třídy jsou v tomto okamžiku po chemickém posypu mokré a sjízdné bez omezení,“ informoval včera odpoledne Pavel Kliment, dispečer zimní údržby Správy silnic Moravskoslezského kraje středisko Nový Jičín. „Veškerou techniku máme v terénu a na silnicích druhé a třetí třídy odstraňujeme vrstvy sněhu. Tam, kde jsme dali chemický posyp, tam už je to taky mokré,“ doplnil Kliment. Podle jeho slov včera nebyly hlášeny žádné problémy. „Už ani nepředpokládám, že teď nějaké problémy budou,“ vyjádřil své domněnky Kliment.

Největší pozornost věnuje správa silnic, jako vždy, rychlostní silnici I/48. „Ta je pro nás nejvíce pracná a musíme ji udržovat za každou cenu. Musím nás ale pochválit, protože se nám to podařilo slušně a tato komunikace je sjízdná bez nějakých problémů a zádrhelů,“ ocenil práci svých kolegů Kliment.