Už od pondělí 7. ledna připravovali pořadatelé akce sněhové válce, ze kterých sochaři svá dílka vytvářejí. „Válce měly průměr tři metry, vysoké byly také tři metry, na objem měly dvaadvacet metrů krychlových a vážily jedenáct tun,“ uvedl hlavní pořadatel Miroslav Hrabal. Náměty sochařů jsou plné fantazie. Například loni sklidil největší úspěch ledový Hrášek na princezně či elegantní ledový páv.

Po oba dny doprovodí akci také program rádia Čas, který začne vždy v10 hodin. Návštěvníci se mohou těšit také na rozhovory svýtvarníky, taneční a hudební vystoupení, soutěže pro děti či na karaoke show. Zítra ve 13 hodin navíc program obohatí vystoupení Pavla Nováka. Následně, ve 14 hodin pak porota vyhlásí vítěze soutěží a hlasování diváků na podiu. „Za devět ročníků této akce bylo vytvořeno šestaosmdesát soch, na jejichž tvorbě se podílelo více než osmdesát profesionálních výtvarníků z pěti zemí. Probudili jsme sněhovou tvořivost v celé republice a nyní již vznikají sněhové sošky u škol a ve městech. Sochy přišlo v průběhu devíti let zhlédnout kolem sto tisíc návštěvníků,“ nastínil Hrabal.

Návštěvníci se mohou pravděpodobně těšit také na jednu novinku. „Přemýšleli jsme nad výstavou fotografií zminulých let. Zatím jsme nenašli vhodný prostor. Každopádně bychom to chtěli promítat venku, aby je viděli všichni,“ uzavřel Hrabal.