Festival Bůčekfest se uskuteční souběžně se Svatomichaelskou poutí a farmářskými trhy v obci. Také letos se zájemci mohou zúčastnit některé z tradičních soutěží, jako jsou O nejkvalitnější lidský bůček, O nejsvůdnější nožku, O nejzřetelnější žebírko, O nejoriginálnější kopýtko, O Miss prasátko. Chybět nebude ani soutěž v pití piva.

Letošní ročník ale obohatí novinky. „Jednou z nich bude zápas v bazénu plném zabijačkových krup, kvůli dalším dvěma jsme přizvali Agenturu Dobrý den z Pelhřimova,“ nastínil Josef Odstrčil, jeden z organizátorů akce, kterou pořádají obec Sedlnice a Gurmán Sedlnice společně s Restaurací Sněženka a zmíněnou pelhřimovskou agenturou.

Na sedlnické půdě se tak uskuteční dva pokusy o zápisy do České knihy rekordů. „Prvním bude soutěž v pojídání prejtu, druhým soutěž v držení prasečího rypáku,“ upřesnil Odstrčil a dodal, že lidé se stále mohou do soutěží přihlašovat, ať už ve středisku Gurmán, na obci nebo ve středisku Sněženka.

Předzvěstí akce bude předpouťová zábava v sobotu 1. října v sále KIC Sněženka, na níž od 20.00 hodin bude hrát kapela Nešvilský krúžek. Nedělní festival Bůčekfest 2011 začne v 10.00 hodin. Muziku v ten den obstará kapela Wagon.