Současného vedoucího Sněženky Josefa Odstrčila z Nového Jičína nahradí Blanka Prušková z Kunína, která uspěla z pěti kandidátů ve výběrovém řízení obce. Ke změně přistoupilo vedení obce ze dvou důvodů.

„Sněženka provozuje také televizní studio, o které se stará pan Odstrčil. Očekáváme, že příchodem nové vedoucí se chod televizního studia více zefektivní. Paní Prušková by měla mít na starosti manažerskou práci kulturního centra. Pan Odstrčil bude jejím zástupcem,“ uvedl starosta Sedlnice František Jordánek.

„Druhým důvodem změny ve vedení Sněženky je samotné využití velkého sálu centra, kde se doposud konaly především kulturní akce. Chtěli bychom, aby se sál využíval i ke komerčním účelům. Například k pořádání seminářů či různých školení, ze kterých by mohla obec mít finanční profit,“ doplnil Jordánek s tím, že Sněženka oficiálně není příspěvkovou organizací obce. „Je to provozovna obce, která v nynější podobě funguje od roku 2003. Oficiální statut příspěvkové organizace nemá. Za minulého vedení obce to takto fungovalo, proto o formě zařazení Sněženky budeme jednat v zastupitelstvu,“ dodal starosta.

Současný vedoucí sedlnického kulturního centra, Josef Odstrčil, změnu vítá. „Kolem televizního studia, kdy děláme vysílání Mikroregiony, místní zpravodajství a nedávno jsme rozjeli i internetové vysílání pro okolní obce a další aktivity, je poměrně dost práce. Proto jsem rád, že nová vedoucí převezme manažerský chod Sněženky a já se tak budu moci převážně věnovat televiznímu studiu,“ sdělil nynější vedoucí Sněženky.