Teploty se pohybují kolem bodu mrazu. Mimochodem, 28. listopadu v roce 1915 byla na Lysé hoře v Beskydech naměřena nejnižší listopadová průměrná denní teplota -18,7 °C.

A dnešní situace v MS kraji? Na některých silnicích stále leží vrstva nového sněhu, který napadal přes noc, nebo je tam po chemickém ošetření rozbředlý sníh. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Dohlednost může být místy snížena kvůli sněhovým přeháňkám nebo dešti se sněhem. Ve vyšších polohách Beskyd je ujetý sníh krytý posypem. Pro těžká nákladní vozidla nad 12 tun je kvůli sněžení a tvorbě ledovky uzavřena silnice I/56 v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice na Frýdecko-Místecku.

Areál Heipark v Tošovicích, místní části Oder - 27. listopadu 2023.
VIDEO: Tak to vypadá v Heiparku Tošovice. Nová technika bude i pro vyšší teploty

Uzavírka je v délce 20 kilometrů. Silnice, která je jedním z hlavních tahů na Slovensko, vede kolem přehrady s pitnou vodou Šance. Nesmí se tam solit, a kamiony tak mívají v kopcích problémy. Silnice proto pro nákladní vozidla bývá v zimě uzavřena pravidelně.

Podle meteorologů bude dnes v kraji zataženo se sněžením, později občasným sněžením. Teploty se budou pohybovat od minus dvou do jednoho stupně Celsia, na horách to může být až minus šest stupňů Celsia. Místy napadne dalších až šest centimetrů mokrého a těžkého sněhu. Večer se v horských polohách, zejména v Jeseníkách, budou tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Ve večerních hodinách se také mohou tvořit zmrazky a náledí.