Minusové teploty a čerstvý sníh udělal radost o víkendu především milovníkům zimních sportů. V provozu byly snad všechny lyžařské areály na Novojičínsku. „O víkendu se lyžovalo a to hodně. Kromě jednoho jely všechny vleky a měli jsme vysokou návštěvnost, takže myslím, že lidé byli spokojeni,“ těšil se z víkendové účasti v tošovickém areálu Hei park jeho provozní Richard Volný. „O víkendu jsme měli v provozu menší vlek, protože jedině tam máme technické zasněžování. Nicméně účast lyžařů byla slušná, nejvíce lidí dorazilo v sobotu a v neděli odpoledne,“ řekl Zdeněk Kalvoda z lyžařského areálu v Rybí. I tam, stejně jako například v Tošovicích, pomohl k provozu především technický sníh. „Máme zhruba čtyřicet centimetrů technického sněhu a teď připadlo asi dalších pět centimetrů přírodního. Sníh je to, myslím si, kvalitní, takže lyžování je slušné,“ pochlubil se nadílkou v Hei parku Richard Volný.

To, že spousta lidí vyrazila do přírody a za sportem, však znamenalo také více práce pro záchranáře. Ti vyjížděli k úrazům na horách i ve městech. „V sobotu kolem druhé hodiny odpolední zasahovala posádka rychlé zdravotnické pomoci z Kopřivnice v Trojanovicích, kde se žena zranila na lyžích,“ sdělil Lukáš Humpl, tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů. „Krátce po šestnácté hodině tam však byla stejná výjezdová skupina zavolána znovu, protože se zde zranil devatenáctiletý lyžař,“ dodal Humpl. Současně přiznal, že se zásahy záchranářů v oblasti Beskyd i Jeseníků neobejdou bez úzké spolupráce s horskou službou. „Řada zraněných je nejdříve ošetřena členy horské služby a teprve později našimi záchranáři,“ řekl Humpl s tím, že horská služba je především důležitým spojníkem ve chvíli, kdy sanitka nemůže dojet na sjezdovky a těžko přístupná místa.

Podle mluvčího Humpla však záchranáři neošetřovali pouze na horách. „Zhruba k desítce dalších osob, které utrpěly úrazy na zledovatělém či zasněženém chodníku, vyjížděli záchranáři do měst a obcí v několika okresech Moravskoslezského kraje,“ doplnil závěrem Humpl.