Ti z oddělení hospodářské kriminality zahájili ve středu 3. ledna trestní řízení ve věci přečinu podvodu, kterého se měl dopustit třiatřicetiletý muž z Novojičínska.

„Podezřelý měl čerpat sociální dávky, konkrétně příspěvek na bydlení, u Úřadu práce v Novém Jičíně, kde uvedl a doložil nepravdivé skutečnosti týkající se nákladů na bydlení. Tímto způsobem si tak neoprávněně přilepšil o téměř 200 tisíc korun,“ informoval Petr Směták, mluvčí okresní policie. Pokud se podaří muži prokázat vinu, hrozí mu vězení v délce jednoho až pěti let.

Z podvodu je podezřelý také sedmačtyřicetiletý muž z Vítkovska, který na podzim roku 2016, konkrétně v listopadu, přijal od čtyřiapadesátiletého muže z Oder finanční zálohu na koupi vozu v celkové výši 320 tisíc korun.

„Podezřelý muž po převzetí finanční zálohy přestal s kupujícím mužem komunikovat a slíbené vozidlo do současné doby nedodal a peníze nevrátil,“ uvedl dále mluvčí. Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod. „Pachateli za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let,“ uvedl mluvčí Petr Směták.