Festival, jenž se ve městě konal již počtvrté, dostal jméno po významném archeologickém nálezu z ruin kopřivnického hradu Šostýna. A právě tato slonovinová soška, oslavující ženskou krásu, inspirovala členky kopřivnického Studia orientálního tance Farridah k zorganizování festivalu. Jelikož v letošním roce akci počasí přálo, tanec a hudba zněly na prostranství louky místního koupaliště, pod širým nebem.

Přes pět hodin trvající program akce, v letošním roce nesoucí podtitul Barevná inspirace, byl nabitý od začátku až do konce. Příchozí mohli zhlédnout na několik desítek vystupujících a zajímavých vystoupení. Na programu pak nebyl jen a pouze břišní tanec, i když ten hrál prim, ale také spousta jiných druhů tanců. Na podiu se vystřídaly tanečnice flamenga, salsy, moderního tance, tance s šavlí a mnoha dalších stylů.

Šostýnská Venuše měla, jako každý správný festival, zlatý hřeb. Tím se stalo vystoupení hvězdy Bollywoodu, Venduly Uhýrkové z Uherského Hradiště. Návštěvníci, kteří slunného sobotního odpoledne využili k návštěvě tanečního festivalu, byli s průběhem i programem spokojeni. „S mamkou přemýšlíme, že bychom začaly chodit na břišní tance, tak jsme se rozhodly, že se sem podíváme. Zatím jsme nadšené, tanečnice jsou úžasné,“ uvedla čtrnáctiletá Petra, která na Šostýnskou Venuši vyrazila s maminkou. Také od ostatních návštěvníků sklízely sličné tanečnice vřelý potlesk. „Zatím se nám tady moc líbí. Holky krásně tančí a my obdivujeme hlavně ty jejich kostýmy,“ uvedl hlouček návštěvnic.