Předchozí
1 z 13
Další

ANO - Prof. Ing. Ivo Vondrák CSc., 62 let, hejtman Moravskoslezského kraje a poslanec

Úřadující hejtman Moravskoslezského kraje a bývalý rektor VŠB–TU Ostrava. Lídr kandidátky hnutí ANO původně už do Poslanecké sněmovny znovu kandidovat nechtěl, nakonec ale svůj názor přehodnotil, aby hnutí pomohl získat důležité hlasy.

Ivo VondrákIvo VondrákZdroj: ANO

ANO -Ing. Josef Bělica MBA, 43 let, primátor Havířova a poslanec

Poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, zastupitel Moravskoslezského kraje a primátor rodného Havířova, na jehož magistrátu postupoval postupnými krůčky z pozice radního a náměstka primátorky.

Josef Bělica, 39 let, Havířov, náměstek primátorky Havířova, 3 047 hlasůJosef BělicaZdroj: Archiv

ANO - PhDr. Igor Hendrych Ph.D., 53 let, 1. náměstek primátora Opavy a poslanec

Vysokoškolský pedagog a zastupitel Moravskoslezského kraje. Jednadvacet let působil na různých pozicích ve Vězeňské službě ČR a nyní zastává funkci náměstka primátora statutárního města Opavy.

Igor HendrychIgor HendrychZdroj: ANO

ANO - Mgr. Andrea Babišová MBA, 49 let, zastupitelka Bohumína a poslankyně

Poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Vystudovaná zdravotní sestra je od roku 2014 zastupitelkou v rodném Bohumíně. Zdravotnictví se věnuje i ve své politické kariéře.

Andrea BabišováAndrea BabišováZdroj: ANO

ANO - Ing. Zuzana Ožanová, 51 let, končící starostka Moravské Ostravy a Přívozu a poslankyně

Poslankyně Poslanecké sněmovny PČR, v letech 2016 až 2020 zastupitelka Moravskoslezského kraje, v letech 2016 až 2018 zastupitelka města Ostravy, od listopadu 2018 starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, členka hnutí ANO 2011 (bývalá členka Strany zelených a Cesty změny).

Zuzana OžanováZuzana OžanováZdroj: ANO

SPOLU - MUDr. Zdenka Němečková Crkvenjaš MBA, 45 let, kandiduje za ODS, primářka popáleninového centra FN Ostrava, radní Moravskoslezského kraje a poslankyně

Narodila se v Ostravě, ale když jí bylo půl roku, rodina se stěhovala do jugoslávského Sarajeva. Do Ostravy se pak o prázdninách každoročně vraceli za příbuznými. V roce 1991 začala studovat gymnázium v Sarajevu, ale v roce 1992 vybuchla v Bosně občanská válka a ona s matkou i dvěma mladšími sestrami utíkali ze země. Ve studiu na gymnáziu pak pokračovala v Ostravě.

Zdenka Němečková CrkvenjašZdenka Němečková CrkvenjašZdroj: Archiv

SPOLU - Ing. Jiří Carbol, 62 let, kandiduje za KDU-ČSL, starosta Dobré a poslanec

Český politik a bývalý místopředseda KDU-ČSL. Zastával také funkci senátora za Frýdek-Místek, náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje, poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a v současné době je starostou podbeskydské obce Dobrá na Frýdecko-Místecku.

Jiří Carbol. KDU-ČSLJiří CarbolZdroj: archiv strany

SPOLU - Mgr. Bc. Pavla Golasowská DiS., 57 let, kandiduje za KDU-ČSL, radní Třince a poslankyně

Poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (od roku 2014), třineckou zastupitelkou (2010) a členkou KDU-ČSL (2009). Do politiky se pokoušela vstoupit už v roce 1998, podařilo se jí to však až napotřetí.

Spolu (ODS + KDU-ČSL + TOP09). Pavla Golasowská (KDU-ČSL)Pavla GolasowskáZdroj: se svolením Spolu

SPOLU - Bc. Jiří Navrátil MBA, 44 let, kandiduje za KDU-ČSL, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje a poslanec

Působil jako člen zastupitelstva Moravskoslezského kraje a následně zastával post náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje za sociální oblast. Od roku 2010 byl místostarostou obce Mořkov a od roku 2012 působil jako člen Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Dále také vykonával funkci krajského tajemníka KDU-ČSL v Moravskoslezském kraji.

Jiří Navrátil. KDU-ČSLJiří NavrátilZdroj: archiv strany

PIRÁTI a STAROSTOVÉ - Mgr. Michaela Šebelová, 39 let, kandiduje za STAN, starostka Kunčic pod Ondřejníkem a poslankyně

Je vdaná a má dva téměř dospělé syny, dvojčata. Již 11 let se pohybuje v komunální politice a nyní působí jako starostka malebné podhorské obce Kunčice pod Ondřejníkem. Původní profesí je fyzioterapeutka, tuto práci v omezeném rozsahu stále vykonává.

Michaela ŠebelováMichaela ŠebelováZdroj: Archiv strany

PIRÁTI a STAROSTOVÉ - PhDr. Michael Rataj Ph.D., 52 let, kandiduje za STAN, starosta Branky u Opavy a poslanec

Bývalý šéfredaktor okresních novin, redaktor a editor regionálních deníků, manažer firemní komunikace, marketingový ředitel a v současnosti - starosta obce Branka u Opavy.

Michael RatajMichael RatajZdroj: Archiv strany

PIRÁTI a STAROSTOVÉ - Petr Letocha, 37 let, kandiduje za STAN, zastupitel Karviné a poslanec

Podnikatel a karvinský zastupitel. Hlásá o sobě, že pomohl spoustě horníků dosáhnout na hornické důchody. České republice by podle něj značně prospělo také omezení byrokracie.

Piráti a Starostové: č. 4. Petr LetochaPetr LetochaZdroj: Deník/Petr Jiříček