Organizátoři i letos vymysleli několik kategorií, to co nastalo, Celkově se totiž sešlo Téměř 550 obrázků, jejichž tématikou byly koně, klisny a hříbátka. Navíc, v kategorii literární, děti zaslaly 67 pohádek na téma O neposlušném hříbátku, starší žáci zaslali dvanáct básní s tématikou westernu a porota také obdržela 27 fotografií, které znázorňují stáda koní. „Vybrali jsme z každé kategorie deset a více finalistů, v neděli pak vyhlásíme vítěze,“ sdělila jedna z organizátorek, Lída Tošovská ze suchdolského Western klubu.

Nečekaný příval stovek obrázků a dalších dílek organizátory zaskočil. „No, až nám z toho šla hlava kolem. Ale jsme z toho nadšení,“ dodala Tošovská, jejíž radost je o to větší, že do soutěží se zapojili i školáci z Přerovska či Frýdecko-místecka.

V neděli 19. června se v suchdolském kulturním domě odehraje v 10 hodin zahájení dvou výstav. V Přízemí budou vystavená dílka o koních, v klubovně pak výstava věnovaná knihtisku a jeho zakladateli Johanesi Gutenbergovi. Zpestřením výstav budou ukázky práce s bičem i lasem, nebo ukázky country tanců. Ale hlavním tahákem budou určitě obrázky rozvěšené po stěnách. „Všechny jsme je vyvěsili. Je to nádherné,“ zdůraznila se smíchem Tošovská a poznamenala, že finálová díla budou rozvěšena na balkóně.