Nově vznikajícího uskupení spisovatelů spojuje jejich záliba, hlavním posláním je pak povzbuzování se v dalším psaní. Zakládajícími členy jsou bývalá televizní reportérka, moderátorka a tisková mluvčí prezidentského kandidáta Lenka Pastorčáková s manažerem kvality v nadnárodní firmě Jiřím Klečkou.

„Po dvanácti letech života v Praze jsem se konečně vrátila zpět do rodné Orlové. Velmi mi chyběla motivační parta spisovatelů a scenáristů, jakou jsem v Praze měla. Často jsme se scházeli a řešili spolu autorské i osobní věci, dokonce jsme společně psávali, jezdili na výlety, na hory… Sice jsme nadále v telefonickém kontaktu, ale mít takové lidi kolem sebe i fyzicky, to je prostě k nezaplacení," říká Pastorčáková.

Pro myšlenku spisovatelské party se nadchnul Jiří Klečka a rovnou vymyslel i název. „Ideou setkávání lidí se společnou láskou ke psaní jsem se zabýval už delší dobu, název samotný jsem nejdřív myslel jako žert pod společnou fotkou, ale už nám to tak nějak zůstalo,“ vzpomíná Klečka na první krůčky spisovatelského gangu.

Vlaďka Sacká pochází stejně jako Pastorčáková z Orlové, v současnosti žije a tvoří v Ostravě. Je státní úřednicí a členkou Humanitární jednotky Českého červeného kříže Ostrava. Petr Opršal je právník-lingivista, Hana Nivnická pracuje ve zdravotní pojišťovně a v Orlové vede skupinu Pisálci. Dalšími členy se stali Kateřina Dubská, která žije v Bílých Karpatech, věnuje se chovu včel a má statut hostující členky, a Ladislav Vrchovský, jenž předsedá Společnosti pro kulturu a umění.

„Dobrá chemie je pro nás ve skupině zcela zásadní. Scházíme se proto, abychom se vzájemně motivovali, podporovali a pomáhali si,“ dodala Pastorčáková.