Hned v úvodu vyhlášení ankety Sportovec Novojičínska za rok 2010 pozval moderátor Radek Šilhan na pódium zpěvačku Moniku Agrebi, která zazpívala svou skladbu Vítězím, jež se stala oficiální hymnou akcí Sportovec roku, spolupořádaných produkční a marketingovou společností ČOK CZ. Kromě ní se na uspořádání čtvrteční akce podílely město Kopřivnice, okresní sdružení ČSTV Nový Jičín a Novojičínský deník.„Máme letos mnohem širší škálu partnerů než jindy,“ předestřel moderátor. Těmi hlavními byli Česká spořitelna, Česká pošta, společnost RPM a společnost Promo produkce.

Jako první se mohla podělit s ostatními o pár střípků ze svého sportovního života kopřivnická krasobruslařka Míša Milčinská. Ta přiznala, že je na bruslích asi pětkrát týdně. Radek Šilhan připomněl, že je z Chomutova a ví, že trénink tamních krasobruslařů začíná už kolem šesté hodiny ranní. „My začínáme až o půl osmé,“ odvětila mu s úsměvem mladá krasobruslařská naděje.

Postupně se na pódiu odvíjel jeden kratičký příběh úspěšného sportovce či kolektivu za druhým. Od Jakuba Jarolíma, člena úspěšného klubu Laguna Nový Jičín, se přítomní mohli dozvědět, že se na trhu najdou i nekvalitní ploutve, ale většina je kvalitních. „Vyrábí se i ploutve, které pomáhají k lepšímu výkonu,“ prozradil Jakub.

Zkrátka nepřišli ani ti, kteří stojí za úspěchy sportovců. Například Václav Indruch, trenér badmintonistů ASK Tatra Kopřivnice, obdržel ocenění za celoživotní trenérské a organizační působení. Vychoval několik republikových reprezentantů a reprezentantek. „Asiatům nikdy nebudeme stačit, protože takový výběr jako tam u nás nikdy nebude,“ zmínil se mimo jiné Indruch.

Ocenění obdrželi všichni sportovci a trenéři, kteří se dostali do užší nominace, dva z nich pak získali ceny nejvyšší. Čtenáři Novojičínského deníku vybrali jako nejlepšího sportovce kopřivnického plavce Davida Kunčara, seniorského mistra České republiky a osminásobného mistra České republiky v kategorii dorostenců. Odborníci stanovili Sportovcem Novojičínska za rok 2010 ploutvaře Matěje Obšivače, stříbrného a bronzového medailistu z juniorského mistrovství světa.

„Jsem rád, že nás město Kopřivnice přivítalo s otevřenou náručí. Dnes jsme ve více než padesáti městech České republiky, zájem máme ze třiasedmdesáti měst. Určitě bychom rádi spolupracovali s našimi partnery i v příštích letech a věřím, že alespoň jednou ročně důstojně oceníme ty, kteří pro sport dělají maximum, a sportovce, kteří vzorně reprezentují svá města, regiony i Českou republiku,“ vyjádřil se v průběhu akce Roman Šimon, jednatel společnosti ČOK CZ.

Nejúspěšnější sportovec Novojičínska za rok 2010

JEDNOTLIVCI

Burget Milan (1982) - ASK Tatra Kopřivnice, karate – kumite
Jančák Tomáš (1995) - TJ Frenštát p. R., běh na lyžích
Kantor Tomáš (1996) - TJ Petřvald na Moravě, sálová cyklistika – krasojízda
Knesl Jakub (1996) - Plavecký klub Nový Jičín, plavání
Kunčar David (1993) - Sportovní klub Kopřivnice, plavání
Lichnovská Bára (1993) - ASK Tatra Kopřivnice, vzpírání
Obšivač Matěj (1993) - KVS Laguna Nový Jičín, sportovní potápění - plavání s ploutvemi
Rýpar Radek (2000) - TJ Judo Závišice, judo
Vašinka Miroslav (1999) - TJ Sokol Tichá, zápas
Zátopková Nikol (1998) - ASK Tatra Kopřivnice, krasobruslení

TRENÉR

Axman Mojmír (1955) - Sportovní klub Kopřivnice, plavání
Dratvová Stanislava (1949) - ASK Tatra Kopřivnice, práce skupin, cvičitelka
Indruch Václav (1950) – ASK Tatra Kopřivnice, badminton

KOLEKTIV

FSC Kopřivnice – krasobruslení (mládež)
KVS Laguna Nový Jičín - sportovní potápění - plavání s ploutvemi (junioři)
SK Studénka – národní házená (mladší žáci)

HANDICAPOVANÍ

Kuncová Lenka (1971) - TJ Frenštát p. R., lukostřelba