„Průběh je každý rok hodně podobný. Vždy některou sobotu v první polovině února se postupně scházíme okolo deváté hodiny ranní ve vesnici a vydáme se na pochod," přibližuje průběh akce starosta Hostašovic Zdeněk Kelnar, který je zároveň předsedou místní TJ. Každý účastník si nese v batohu vzorek slivovice, který se po cestě a na vrcholu koštuje," pokračuje Zdeněk Kelnar.

Trasa na vrchol kopce Trojačky má od vlakového nádraží v Hostašovicích převýšení zhruba dvě stě metrů. Na kopci čeká účastníky odměna v podobě opékání špekáčků, účastnického listu, děti navíc dostávají oplatek. „Cestou zpátky končíme v některé z hospůdek, kde si podle libosti zazpíváme," poznamenává Zdeněk Kelnar a dodává, že každoroční účast je tak kolem čtyř desítek lidí. „Záleží samozřejmě na počasí, ale základ skupiny je každý rok stejný. Myslím si, že je to pěkná společensko-turistická akce s dlouhou tradicí," uzavírá Zdeněk Kelnar.

Oficiální začátek akce je u autobusové zastávky Náves v 9 hodin, odchod od další autobusové zastávky, Jalovčí, je v 9.15 hodin. Připojit se ale lze kdekoliv. Kdo má rád akce, kde nejde o umístění, ale o příjemný pobyt na čerstvém vzduchu, určitě by v sobotu neměl v Hostašovicích chybět. 

Vážení čtenáři, na stránkách Deníku chceme přinášet zajímavosti, rady i servis z oblasti turistiky a skautingu. Budeme rádi za vaše příběhy a tipy. Chystáte-li u vás nějakou turistickou akci, besedu, přednášku, výstavu či nějakou jinou aktivitu, informujte nás, prosím, my tuto informaci předáme ostatním čtenářům.

Své nápady, příběhy, rady a informace zasílejte na e-mailovou adresu: redakce.novojicinsky@denik.cz nebo na ivan.pavelek@denik.cz. Můžete také volat na telefonní čísla 556 701 078 nebo 606 666 512.