Polemika o příspěvcích města na kulturu a sport se strhla na posledním zasedání zastupitelů Fulneku při sestavování rozpočtu na příští rok. Mecenáš druholigového mužstva fotbalistů Fulneku Roman Mroček prohlásil, že když město dává tři miliony korun na kulturu, tak by mělo dávat tři miliony také na sport.

Vtom Mročka podpořil i zastupitel Jiří Kvita. „Na tělovýchovu tady jde jen osm set tisíc. Uvádíte sice milion, ale těch dvě sta tisíc je na granty,“ řekl Kvita. „Sport máme určitě rádi, ale řekněte, kde na to vzít?, tázal se místostarosta Fulneku Jaroslav Štekbauer.

Zastupitel Bohumír Kusý upozornil, že se nejedná o diskuzi proti kultuře. „Upozorňoval jsem už kdysi, že bychom měli dopředu znát náklady na kulturu, nakonec jsme byli postavení před hotovou věc. Dnes dáváme na něco, co pořádně nefunguje a na to, co funguje, ubereme. Mám tím na mysli mládežnické fotbaly a podobně,“ uvedl Kusý a argumentoval tím, že druholigový fotbal dělá Fulneku propagaci jako nic jiného.

Starosta Josef Dubec se snažil situaci uklidnit. „Měli bychom vymyslet, jak dál. Jak ztoho ven,“ poznamenal Dubec, na nějž reagovala zastupitelka Jana Mocová. Podle ní, město mělo mít zpracovaný podnikatelský záměr již vdobě, kdy šlo do čtyřicetimilionové investice rekonstrukce kina na Městské kulturní centrum. „Již tehdy jsem měla ten dojem, že to musí být prodělečné, protože na kulturu tady moc lidí nechodilo,“ dodala Mocová.

Mroček si přesto neodpustil kritiku. „Tělocvična je pořád plná, přitom je dvacet let pořád stejná a potřebovala by opravit. Nemohu si pomoci, ale kultura se neodehrává vcentru města ani vkulturním centru, ale spíše směrem na Jerlochovice,“ naznačil Mroček, kde leží sportovní areál Fulneku. „Jako zastupitel města přece nebudu podporovat něco, co nefunguje,“ dodal.

Ksestavení rozpočtu se ještě zastupitelé sejdou na pracovní schůzi.