Ještě letos by tam ale měl vzniknout opravdový skatepark s betonovými rampami. Vybudování skateparku má být prvním krokem v realizaci projektu podle zpracované zastavovací a architektonicko-urbanistické studie revitalizace sportovního areálu.

„Jak uvedl místostarosta Nového Jičína Marcel Brož na ploše 1 300 metrů čtverečních město nechá bude za 9,2 milionu korun vybudovat nový betonový skatepark.

Těchto sedm miminek se narodilo v pondělí 31. ledna 2022 v novojičínské nemocnici.
To tu dlouho nebylo. V Novém Jičíně se v pondělí narodilo sedm miminek

„Mladí lidé po něm již dlouho volají. Bude v prostoru bývalého dolního házenkářského hřiště, plánujeme jej ponechat zcela otevřený, aby byl co nejvíce využitý,“ uvedl Marcel Brož, jenž je garantem rozvoje sportovního areálu.

Soutěž na novou multifunkční halu

„Letos také plánujeme architektonickou soutěž na novou multifunkční halu v areálu a v následujících letech se postupně vystaví další objekty, které jsou ve studii navrženy,“ dodal Marcel Brož.

Ze studie vyplývá, že ve sportovním areálu, kde nedávno prošlo kompletní revitalizací fotbalové hřiště, by měla na současném házenkářském hřišti vyrůst sportovní hala, na vedlejší ploše zmíněný skatepark a pumptrack. Současné tenisové kurty u říčky Grasmanky se mají proměnit ve venkovní hřiště s umělým povrchem. Chybět nemají šatny pro sportovce, nová kuželna a hala pro úpolové sporty.

Objekt v Havlíčkově ulici se nachází v Novém Jičíně téměř uprostřed městské památkové rezervace.
Dům u náměstí novojičínské památkové rezervaci škodí

Součástí studie je rovněž návrh na dostavbu zimního stadionu s novým prostorem pro rozcvičení sportovců a ubytovnou. Předpokládané náklady na celkový sportovní areál jsou okolo 400 milionů korun.

Místostarosta Václav Dobrozemský na listopadovém zasedání zastupitelů Nového Jičína připomněl, že při vzniku architektonicko – urbanistické studie areálu Komise architektury a rozvoje města Nový Jičín apelovala na to, aby sportovní areál nebyl řešen jen z pohledu sportovišť, tedy staveb, ale aby se pamatovalo také na vzhled a využití prostranství.