Podobně jako v uplynulých letech, i letos se milovníci promítání ve venkovních prostorách sejdou v Novém Jičíně a také v Kopřivnici. Letní promítání se v prvním zmíněném městě uskuteční v rámci bohatého programu Novojičínského léta.

Promítat se bude každý den v týdnu od 13. do 16. srpna vždy od jednadvaceti hodin.

„Stejně jako v předchozích letech budou pro návštěvníky zahrady knihovny k dispozici lavičky na sezení. Ovšem podle zkušeností z minulosti deky a karimatky na sezení na trávě s sebou," upozorňují pořadatelé novojičínského letního kina s tím, že v případě nepříznivého počasí bude projekce přesunuta do kina Květen.

„O tom budeme případně podle aktuální situace návštěvníky informovat dopředu na webových stránkách kina Květen," doplnili organizátoři.

Na letní kino se po roce opět promění prostory louky u kopřivnického koupaliště. „Na promítání nových nebo mezi diváky úspěšných filmových titulů pod širým nebem se milovníci kina mohou těšit hned ve třech srpnových termínech, a to konkrétně 6. až 9. srpna, 12. až 14. srpna a naposledy pak 16. srpna," potvrdila informaci tisková mluvčí kopřivnického městského úřadu Lucie Petříčková a doplnila, že představení bude zrušeno jen v případě silného deště a větru.

Oproti tomu v Bílovci obrovské bílé plátno pod širým nebem září po celé prázdniny. Od konce červa až do závěru srpna se tam promítá vždy dvakrát v týdnu. Rozdíl je také ve filmové nabídce. Zatímco v Novém Jičíně nebo Kopřivnici sází na filmové novinky, do Bílovce můžete zamířit také na „starou dobrou" klasiku.

„Letní kino v Bílovci patří mezi naprosto unikátní. Jedná se o amfiteátr v areálu zámku s výhledem na malebnou krajinu. To vše v samém centru města, několik metrů od náměstí. Možnost parkování na náměstí v Bílovci. Motorkáři mohou parkovat přímo v areálu kina," informuje bílovecké Kino Radost. Výhradně českým filmům patří Minibiják Špalek ve Frenštátě pod Radhoštěm v tamním autokempu. I tam se promítá celé prázdniny, každý týden jedna česká klasika.

Léto by nebylo létem, kdyby na Novojičínsko nezavítal oblíbený kinematograf bratří Čadíků. Jedna z jeho čtyř tras nemine opět Příbor (8. až 11. srpna). Hned poté se zastaví maringotka s promítačkou v nedaleké Studénce.

Kinematograf dorazí i na zámek Kunín, a to od 20. do 23. srpna. „Program promítání připravujeme. Budeme rádi za vaše tipy," uvádí obec na svém webu.

Lidé si nabídku letních kin na Novojičínsku velmi oblíbili. „Má to pro mě jinou, lepší atmosféru, když se posadím s přáteli venku na deku. Každý rok čekám, s jakou nabídkou pořadatelé přijdou a zatím jsem si každý rok minimálně jednou vybrala," okomentovala fungování letního kina v Kopřivnici slečna Lenka.