Chystaná výstava se zaměří na dobovou eleganci a vkus spjatý s historickou módou. „Výstava ,Dámou v každé době´ prezentuje ojedinělý a velmi cenný soubor oděvního textilu z bohatých sbírkových fondů Muzea Novojičínska. Cílem výstavy je zpřístupnit a přiblížit pomocí originálních předmětů vývoj dámské módy od secese po 90. léta 20. století,“ sdělila Monika Chromečková z Muzea a pamětní síně Sigmunda Freuda.

Návštěvníci se mohou těšit na několik desítek dámských šatů, kostýmů, večerních rób, které doplní ukázky módních doplňků klobouků, kabelek, rukavic, obuvi a šperků.

Jak dále Monika Chromečková prozradila, součástí nové příborské expozice bude také historický krejčovský salon, který návštěvníky zavede do prostředí návrhářek, švadlen a modistek v minulosti.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 20. června v 17.00 hodin a úvodního slova se ujmouautoři výstavy Renáta Jašková a Jan Číp. Výstava potrvá až do konce září.

Ve spolupráci s okresním archivem Nový Jičín připravilo Muzeum Novojičínska expozici s názvem Od císaře pána k bolševikovi. Vernisáž se uskuteční v Rytířském sále Žerotínského zámku v Novém Jičíně ve čtvrtek 21. června od 17.00 hodin. Jak napovídá podtitul akce, vše se bude točil kolem „osmiček“, které v historii naší země osudové.

Tomáš Garrigue Masaryk navštívil díky divadelnímu představení náměstí v Novém Jičíně.
Do Nového Jičína přijel „prezident osvoboditel“ T. G. Masaryk