Vedoucí TC Relax Miroslava Břusková pro Deník uvedla, že do štafety se přihlásilo patnáct čtyřčlenných štafet, které se předvedou s různými tanečními styly. Účastníci jsou z řad mládeže, dospělých i seniorů a jsou nejen z Kopřivnice, ale i z Příbora nebo ze Štramberka.

„Pokud někdo přijde a bude mít zájem, může se se svou štafetou připojit na místě. Když si přinese svou hudbu, bude tančit na ni, jinak poskytneme naší hudbu,“ řekla Miroslava Břusková.

Moravskoslezský kraj chce, aby se teplo a elektřina pro obyvatele vyráběly levně, ekologicky a bezpečně.
Levná, bezpečná a čistá energie v MS kraji? Budoucnost mají modulární reaktory

Úkolem účastníků bude, aby tanečním krokem na hudbu absolvovali alespoň jednu ze tří tras, kterou si mohou zvolit podle své pokročilosti a odvahy. Nejjednodušší a nejkratší trasa je na plácku před Ringhofferovou vilou, každý účastník štafety nejen na této trase, musí zdolat 22 metrů než předá štafetový kolík.

V další trase musí účastník štafety zdolat polovinu chodníčku kolem plácku včetně vyvýšení a schodiště. Nejtěžší trasa je ještě rozšířená o část cesty. Každé družstvo může absolvovat více tras. „Každý účastník obdrží za svůj výkon odpovídající odměnu,“ dodala Miroslava Břusková.

Představení v pořadí desetitisícího vozu Tatra vyrobeného ve společnosti TATRA TRUCKS a.s., 27. dubna 2022 v Kopřivnici.
VIDEO: Desetitisící vůz vyrobený společností Tatra Trucks zamíří do Austrálie

Po skončení štafet se účastníci spojí a společně s těmi, kdo přijdou a budou mít chuť si přesně v 17.30 hodin zatančí celorepublikový flashmob, jehož cílem cílem je propojit všechny zúčastněné tanečníky prostřednictvím stejné choreografie. „Jedná se o tanec z dílny vítězky loňského ročníku Star Dance a takto se pomyslně propojíme s tanečníky v ostatních městech republiky. Kdo se chce tento tanec naučit, najde jej na facebooku Tanečního centra Relax Kopřivnice,“ doplnila Miroslava Břusková s tím, že minulý pátek už měli v parku asi třicet zájemců, kteří se ne příliš náročný tanec učili a další setkání s výukou tance plánovali na čtvrtek večer.

„Snažíme se, aby těch tanečníků bylo co nejvíce,“ poznamenala Miroslava Břusková. Po společném bude páteční program pokračovat vystoupením všech zúčastněných skupin.

Ředitelka ZŠ Tyršova 913 Zdeňka Murasová (druhá zleva) na březnovém setkání s ukrajinskými ženami.
Ve Frenštátě zřejmě budou mít místní při zápisu do školek přednost před cizinci

Mezinárodní den tance připadá na 29. dubna, bylo vybráno na památku velkého tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea, který se právě v tento den roku 1727 narodil. V České republice se příliš dlouho Mezinárodní den tance neslaví, ve světě se v souvislosti s tímto svátkem konají taneční vystoupení a wokshopy již od 80. let minulého století. Společné tančení flashmobu pořádá agentura Art 4 People.