„Také letos chceme vyzdvihnout mimořádné činy lidí s handicapem a zároveň poděkovat těm, kteří problematice dětí, mládeže i dospělých s postižením věnují čas, energii i kus svého života," uvedli na svých stránkách organizátoři projektu.

Na toto prestižní ocenění navrhli Stanislav Šmeidlera zástupci města Fulnek. „Pan Šmeidler, i přes svůj zdravotní handicap, se ve Fulneku stará o sakrální památky a o historii vůbec. Je velmi aktivní, a tak jsme jej jako město přihlásili do soutěže Křišťálový kamínek 2012 a on byl v kategorii občanů s handicapem vyhodnocen jako vítěz," uvedla při setkání se Stanislavem Šmeidlerem na radnici ve Fulneku tamní starostka Jana Mocová.

Stanislav Šmeidler je velice skromný člověk, a tak si prý ani nepřál, aby s ním někdo z města na slavnostní ceremoniál jel. Jak nyní přiznal, byl v Ostravě docela středem pozornosti. „Přišla za mnou nějaká manažerka, že mám jít při vyhlášení na pódium, což jsem odmítl. Řekl jsem jí, že bych tam nějak vylezl, ale zpátky už bych se nedostal. Tak jsem seděl v první řadě, a všichni se shora dívali na mě, a pak ke mně museli sejít dolů," popsal s úsměvem slavnostní okamžik Stanislav Šmeidler.

To už ale jeho vyprávění přerušila fulnecká starostka Jana Mocová. „Moc ti děkujeme za všechnu aktivitu, kterou obětuješ sakrálním památkám našeho města, a za to, jak se věnuješ zdejší historii," řekla. K ní se s poděkováním přidal také místostarosta Jiří Kvita.