Na Novojičínsku objeví milovníci cestování a levnějších typů ubytování hned několik kempů. Nabídek autokempů mohou lidé využít například ve Frenštátě pod Radhoštěm, Mořkově či Příboře u místního koupaliště.

Podle Rudolfa Korčáka, provozovatele autokempu a koupaliště Ricco v Příboře, má zájem o ubytování na Novojičínsku stoupající tendenci a v letních měsících se v místním autokempu potýkají s nedostatkem ubytovacích kapacit. „Loni to bylo dobré, ale letos je to skvělé. Jsme vytížení až do konce srpna a chatky budou plné ještě i začátkem září,“ uvedl Korčák a dodal, že pro velký zájem rozšířili v příborském autokempu ubytovací kapacity. „Stanování se opět dostává do povědomí a lidé vyhledávají levnější typy ubytování. Tudíž jsme rozšířili stanová místa a místa pro karavany, obojí s elektrickými přípojkami,“ informoval Korčák.

Podobná situace panuje v Autokempu Frenštát pod Radhoštěm a Mořkově. „Obsazenost je dobrá, momentálně máme volné kapacity na stanech, ale chatky jsou plné,“ zhodnotila aktuální stav pracovnice frenštátského autokempu. „Ještě nějaká místa máme, ale v srpnu bude poměrně plno, protože k nám mají dorazit házenkáři a volejbalisté. Nějaká místa by se však ještě našla,“ popsala situaci v Autokempingu Mořkov jeho provozovatelka Iveta Skýbová.

Obsazenost kempů se jednoznačně odráží v aktuálním stavu počasí. Ukáže-li se na obloze v létě tolik žádané slunce, jsou kempy naplněné. „Kvůli počasí jsme teď byli plní asi na padesát procent, ale má být lépe, takže o víkendu bude určitě zase plno. Lidé hodně reagují na počasí,“ potvrdil Rudolf Korčák.

Stanování a kempování využívají na Novojičínsku především lidé z Čech a Moravy. „Máme ale i hodně cizinců, jako jsou Poláci, Slováci a Holanďané,“ přiblížila pracovnice z frenštátského autokempu. „Samozřejmě jsou to více Češi, kteří k nám jezdí, a musím říct, že mi připadá, že lidé vyhledávají místa v České republice častěji a více, než třeba před čtyřmi lety,“ uvedl Korčák. Jedním dechem však dodal, že ani o cizince nemají v příborském autokempu nouzi. „Už druhým rokem spolupracujeme s moskevskou cestovní kanceláří, takže Rusové začínají poznávat tento region. Dále to jsou Slováci a měli jsme tady i zhruba deset stanů Angličanů, kteří náš kemp zvolili jako přestupní stanici při cestě do Polska,“ vyjmenoval Korčák.