S rekonstrukcí staré části kopřivnického hřbitova začala radnice v březnu letošního roku. Místostarosta Kopřivnice Stanislav Šimíček ještě před zahájením prací řekl, že si myslí, že místo posledního odpočinku si, stejně jako jiná místa v Kopřivnici, zaslouží reprezentativní vzhled.

„Do karet nám navíc hraje fakt, že podobnou opravu hřbitova Kopřivnice snad nepamatuje. Současný havarijní stav chodníků, rozpadající se hřbitovní zeď či přestárlá zeleň se na našem hřbitově řeší už hodně dlouho,“ okomentoval na začátku letošního roku plánované změny Stanislav Šimíček.

V průběhu osmi měsíců, tedy od března do října letošního roku doznala stará část hřbitova značné změny. Vladimír Pustka, jednatel společnosti SLUMEKO, která stavební práce prováděla, uvedl, že v rámci rekonstrukce bylo realizováno 1066 metrů čtverečních chodníků ze žulové kostky, včetně drenáží spodních vrstev.

„Dále byla provedena oprava části hřbitovní zdi a restaurátorská oprava kříže,“ doplnil Vladimír Pustka s tím, že současně vzniklo také nové místo pro kontejnery na hřbitovní odpad. To návštěvníci v současnosti najdou v blízkosti hlavní vstupní brány na kopřivnický hřbitov.

Za stavební práce na hřbitově město zaplatilo z vlastního rozpočtu téměř pět milionů korun.