Ten ve čtvrtek hned při zahájení zasedání oznámil pro něj další nemilou zprávu, a to rezignaci na mandát člena zastupitelstva Pavly Hegarové (SNK PRO), která byla zároveň předsedkyně finančního výboru. „Učinila tak z rodinných důvodů,“ vysvětlil Plešek a dodal, že následný den, což bylo 21. srpna, nastoupil na místo Hegarové další člen tohoto volebního uskupení Pavel Kelnar, který pracoval jako člen komise pro kulturu, školství a sport. Nato vyzval Kelnara ke složení slibu, a pak už plynule přešel k programu zasedání.

V době, kdy starosta četl jednotlivé body, kterými by se mělo zasedání řídit, přišel zastupitel Vojtěch Jiříček z opozičního SNK obce Hostašovice (SNK OH) a vyrovnal tak síly hlasů, což se pro další vývoj ukázalo jako podstatné.

Poté, co Starosta dokončil čtení programu zastupitel Libor Korábečný (SNK OH) nejprve navrhl stáhnout z programu bod týkající se obdržení dotace na výstavbu hřbitova. „To zdůvodňuji tím, že jsme doposud neobdrželi návrh smlouvy. Vím, že starosta říkal, že jej dostaneme na zasedání, ale hlavně jde o to, že jsme neměli čas jí prostudovat,“. Dále Korábečný navrhl stažení bodu, který se týkal zpracování multifunkčního centra. „Myslím, že nás tíží mnohem důležitější věci než multifunkční centrum. Tím nezpochybňuji výstavbu tělocvičny u základní školy,“ dodal Korábečný. Pro jeho návrh hlasovali všichni čtyři opoziční zastupitelé, zbylí čtyři ale byli proti a návrh tak neprošel. Starosta tedy nechal hlasovat o původním programu, kterým by se mělo řídit zasedání. Jenže čtyři hlasy koalice neobstály. „Program nebyl přijat, takže mi nezbývá, než dnešní zasedání ukončit,“ řekl rezignovaně starosta. Krátce nato se v sále objevil pátý koaliční zastupitel Václav Šafář. Ten už si ale i s ostatními mohl podiskutovat pouze při volné diskuzi.