Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostou Studénky byl zvolen opět Honusek

Studénka - Také ve Studénce volili ve čtvrtek 11. listopadu starostu, místostarostu a radní. Člověk na pozici starosty města se nezměnil, je jím nadále Ladislav Honusek. Post místostarosty získal Milan Stiller.

15.11.2010
SDÍLEJ:

Také ve Studénce volili ve čtvrtek 11. listopadu starostu, místostarostu a radní. Člověk na pozici starosty města se nezměnil, je jím nadále Ladislav Honusek. Post místostarosty získal Milan Stiller.Foto: Archiv

I když Studénka nemá nového starostu, změny se děly na funkcích místostarosty i radních.

Řízení zasedání si vzal na starost starosta Ladislav Honusek (Občané pro město). Některé zastupitele proto zajímalo, proč zasedání neřídí nejstarší člen zastupitelstva. „Proč to dnešní, úvodní zastupitelstvo neřídí nejstarší člen, jak bývalo dobrým zvykem?“ optal se starosty zastupitel Karel Polák (KSČM). „V zákonu o obcích je uvedeno, že ustavující zasedání řídí starosta, popřípadě nejstarší člen. Po dohodě s panem Havránkem jsem se toho ujal,“ odpověděl Honusek. V rámci diskuse se přihlásila také zastupitelka Bohumíra Šrámková (KSČM) a ocitovala šestý článek, bod sedm jednacího řádu, který pojednával o tom, že všichni přítomní jsou povinni dodržovat zásady slušného chování a vystupování vůči všem ostatním. „Po ustavujícím zasedání před čtyřmi lety toto považuji za velice vhodné a ráda bych doporučila budoucí radě, aby byla tato zásada doplněna také do jednacího řádu zastupitelstva města,“ řekla Šmídová a od některých zastupitelů protilehlého stolu sklidila potutelný úsměv.

Návrhy kandidátů na post starosty zapisovali zastupitelé na hlasovací lístky, které sečetla a zapsala volební komise, v jejímž čele usedl Rostislav Rochla (ODS). Deset zastupitelů navrhlo Ladislava Honuska, sedm Miroslava Havránka (KSČM), tři Lubomíra Šobicha (Dvacet jedna pro Studénku) a jeden lístek zůstal nevyplněný. Zastupitelé poté hlasovali pro kandidáta, který dostal nejvíce doporučení, Ladislava Honuska. Jedenáct bylo pro, devět proti a jeden se zdržel. Ladislav Honusek tak dostal zelenou ve své práci na dalších čtyři roky. „Za sebe můžu slíbit, že budu hájit zájmy města a jeho obyvatel. Budu usilovat o pokračování v započatých projektech a upřednostňovat ty, které do budoucna přinesou městu co největší přidanou hodnotu, ať už v podobě snižování finanční zátěže města, zlepšování a zkvalitňování života či zlepšování podmínek pro jeho obyvatele,“ pronesl poté k přítomným Honusek.

Dalším bodem jednání byla volba místostarosty. Na tuto funkci zastupitelé navrhli Milana Stillera (Dvacet jedna pro Studénku), Miroslava Havránka, Lukáše Pomikálka (KDU-ČSL) a Helenu Wojdylovou (ČSSD). Nejvíce návrhů, deset, obdržel Stiller. Zastupitelé jej za místostarostu zvolili jedenácti hlasy. Sedm bylo proti a tři se zdrželi.

Následovala volba pěti členů městské rady. Kandidátů se sešlo šestnáct, z nichž někteří se svou kandidaturou nesouhlasili, jako například Lubomír Šobich: „Ne. Šobich už má problém po tomto dni sedět v zastupitelstvu,“ pravil zastupitel. O hlasy ostatních zastupitelů se tak utkali pouze Petr Brož (ODS), Miroslav Havránek, Lukáš Pomikálek, Miroslav Fabian (Dvacet jedna pro Studénku), Dušan Matýsek (Občané pro město), Karel Polák, Helena Wojdylová a Jiří Stach (ODS). Po hlasování usednou na místo radních Petr Brož, Lukáš Pomikálek, Miroslav Fabian, Dušan Matýsek a Jiří Stach.

Finanční výbor povede do dalších let Helena Wojdylová, zatímco kontrolní Bohumíra Šrámková.

Autor: Věra Růčková

15.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Tak vypadá vítězný model architektů Terezy Hozové a Davida Grabce z Bílovce. Jednotlivá zastavení křížové cesty budou vytvořena z kovu v kombinaci s betonem.

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Ilustrační foto.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Ve vlaku hořelo. Okolnosti vyšetřuje policie

Policisté vyšetřují okolnosti požáru, který vypukl na toaletě železničního vozu vlakového spoje R 820 směřujícího z Bohumína do Brna. Stálo se tak 1. října kolem jedenadvacáté hodiny.

Dvojitý úspěch novojičínských basketbalistů: výhra v soutěži a postup v poháru

Basketbalisté Nového Jičína se nejprve v neděli dočkali druhého vítězství v nové sezoně 1. ligy, sk. Východ, když v domácím prostředí zdolali rezervu Opavy 79:68 a ve středu pak uspěli i ve 3. kole českého poháru, když z palubovky druholigové Holice přivezli postup po vítězství 75:65.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení