Muž z Karviné jel po silnici I/57 krátce po sedmnácté hodině ve směru na Nový Jičín, ale při projíždění levotočivé zatáčky před zdejším přemostěním jel zřejmě příliš rychle, vyjel vpravo mimo silnici a najel do ocelového svodidla a na zábradlí.

„Tímto byl automobil vymrštěn do koryta Stranického potoka, kde zůstal vůz stát na levém boku,“ popsal další průběh nehody policejní mluvčí René Černohorský.

Na pomoc okamžitě vyjel lékařský a zdravotnický tým z Nového Jičína, vzlétl také vrtulník LZS z Ostravy. „Za letu byla ale odvolán zpět na svou základnu, protože jeho zásah nebyl potřebný,“ informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl a vzápětí dodal: „Muž zůstal po nehodě zaklíněn a nejevil známky života. Zasahující lékař zjistil, že utrpěl poranění neslučitelná se životem a jeho záchrana nebyla možná. Lékař již mohl pouze konstatovat smrt postiženého.“

Se zraněním vyvázla z těžké nehody třiasedmdesátiletá spolujezdkyně, kterou na místě ošetřil zdravotní tým a následně byla převezena k dalšímu lékařského vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě.

„U zemřelého muže byla nařízena zdravotní pitva, ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku nebyla doposud vyčíslena. Celá tragická událost je nadále v prověřování ze strany novojičínských dopravních policistů a kriminalistů,“ poznamenal mluvčí Policie ČR.