Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stát vyplácí statisícové příspěvky obětem povodní

Novojičínsko - Státní příspěvek ve výši 150 tisíc korun obdrží žadatelé, kteří přišli v důsledku letošních červnových povodní o domov. O vyplácení příspěvků se postará Krajský úřad Moravskoslezského kraje.

16.9.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Šimánek Vít

O to, aby se státní příspěvek, který činí 150 tisíc korun, dostal do rukou občanů, kteří na tuto finanční pomoc mají nárok, se má postarat jakožto prostředník právě Krajský úřad Moravskoslezského kraje (KÚ MSK)

Finanční příspěvek je poskytován dle nařízení vlády číslo 394/2002 Sb., o poskytnutí finanční pomoci v oblasti bydlení fyzickým osobám postiženým povodněmi. Na finanční pomoc tak mají nárok lidé, kteří vlastnili obydlí, na nějž bylo v důsledku povodně vydáno rozhodnutí o odstranění stavby nebo které bylo povodní zničeno či odstraněno v rámci záchranných prací. „Jednou z podmínek pro poskytnutí této finanční pomoci je, že osoba v objektu trvale bydlela. V případě společného užívání bytu více osobami, je výše příspěvku rozdělena mezi osoby rovným dílem,“ objasnila tisková mluvčí KÚ MSK Šárka Vlčková.

Příspěvek ve výši 150 tisíc korun mohou lidé získat na základě žádosti. „Žádost musí být doložena výpisem z katastru nemovitostí, který potvrzuje vlastnictví nebo spoluvlastnictví objektu. Případně nájemní smlouvou nebo čestným prohlášením osoby, že v bytě v rozhodný den trvale bydlela,“ vyjmenovala mluvčí Vlčková s tím, že žadatelé musejí také doložit pravomocné rozhodnutí o odstranění stavby s potvrzením stavebního úřadu, že rozhodnutí bylo vydáno v důsledku poškození stavby povodní, popřípadě potvrzením stavebního úřadu, že stavba byla v souvislosti s povodní zničena nebo v rámci záchranných prací odstraněna.

Dle slov tiskové mluvčí Vlčkové budou finanční prostředky vypláceny na základě vyplněné žádosti včetně požadovaných příloh, předané obecnímu úřadu příslušné obce. „Ta souhrnně žádosti předá ministerstvu pro místní rozvoj, které požádá krajský úřad o ověření správnosti údajů a zajištění finančního plnění,“ doplnila Vlčková.

Do dnešního dne prověřil Moravskoslezský kraj již 15 žádostí a schváleno jich bylo o jednu méně, která je právě předmětem dalšího prověření. „K vyplácení těchto finančních prostředků bude docházet zpravidla převodem na účet žadatele, případně zasláním částky poštovní poukázkou v nebližších dnech,“ informovala Vlčková a jedním dechem dodala, že na začátkem tohoto týdne obdržel KÚ MSK další 2 žádosti, které se budou dále ověřovat.

Autor: Markéta Kovalová

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Prvňáčci z 1.B třídy Základní školy Komenského 68, Nový Jičín.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Krajské vojenské velitelství Ostrava v úterý pořádalo mediální den s ukázkami likvidací nepřítele při přepadeních, léčkách, ale i dalších akcích „militantních skupin“ vyslaných k destabilizaci bezpečnostní situace v zemi.
37

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje a lídr hnutí ANO 2011 za Moravskoslezský kraj jako host on-line rozhovoru Deníku odpovídal na dotazy čtenářů.

Nový Jičín se konečně dočká nových bytů

Útlum nabídky nových bytů končí. Zkušený developer nabízí bydlení v zahradě se vzrostlými stromy.

Vedoucí Studénka v derby přejela mladé Ďábly

Kdo se mu prozatím postavil do cesty, toho nemilosrdně smetl z cesty. Studénecký vagón nadále kráčí novou sezonou krajské ligy bez jediného zaváhání, když naposledy uspěl v derby v Novém Jičíně, kde tamní B tým porazil 7:1.  

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Celkem 160 praktických lékařů pro dospělé ordinuje v okrese Ostrava. Pokud se ke svému praktikovi vydáte zítra (ve středu 18. října), budete mít smůlu. Bude mít zavřeno. Praktičtí lékaři totiž budou stávkovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení