Obchodní centrum s bytovými jednotkami má stát prakticky naproti základní a mateřské školy přes ulici Záhuní. Předpokládané zvýšení dopravy je jedním z důvodů petice, dalším je, že stavba je plánovaná v městské památkové zóně.

„V jiných městech je běžné stavět Obchodní centra na příjezdových komunikacích a v okrajových částech města. Ulice Záhuní je hlavní průjezdný tah městem. Všichni víme, jak to vypadá v dopravní špičce,“ nastínil Roman Jurík, člen petičního výboru a dodal, že případná stavba obchodního centra se dotýká bezpečnosti, příjezdu a výjezdu od Základní školy Záhuní.

„Osobně mě zarazilo, když jsem diskutoval s vybranými zastupiteli, že i když někteří jsou proti projektu, prohlásili, že hodlají hlasovat s koalicí. Tu hru na vysokou parlamentní politiku na maloměstě považuji za absurdní,“ dodal Roman Jurík.

Silně proti záměru společnosti Riverenza, která chce obchodní centrum stavět, byl zastupitel Jiří Jurek, který upozorňoval na rizika estetická. Upozornil na skutečnost, že podle plánu v nejvyšším místě, kde je nyní zelená louka, bude stát, 2,5 až 2,7 metru vysoký val, na kterém bude parkoviště. „Jsou i další místa, kde by se mohlo stavět,“ poznamenal Jiří Jurek.

Podporu stavbě vyslovili zastupitel Karel Míček, další zastupitel Čestmír Mikeska tvrdil, že všichni, s nimiž mluvil, supermarket vítají, očekávají a chtějí, a dodal, že to měli všechny strany v programu. Zastupitel Zbyněk Vágner oponoval, že nikdo nechce takovou stavbu v centru města na nejvytíženější cestě a upozornil na možné zhoršení situace. Pro byli ale i další zastupitelé. Tom Káňa vítal hlavně vznik nového parkoviště naproti školy. „Jsem odpůrcem zažitého zvyku, že dítě má být dovezeno, pokud možno, až ke katedře autem,“ vysvětlil Tom Káňa.

Kladně ke stavbě se vyjádřila rovněž radní Zdeňka Murasová, starosta Miroslav Halatin připomněl, že déle než třicet let na pozemku nic není. „S tím co tam bude, problém nemám,“ dodal Miroslav Halatin.

Pavel Velička, člen představenstva Riverenza. Sdělil, že v případě, že zastupitelstvo odsouhlasí smlouvy - o právu provedení stavby, o budoucí směnné smlouvě se společnosti Riverenza – budou to poslední dokumenty, které firma musí doložit na příslušný úřad, aby mohlo být zahájeno správní řízení ve věci územního rozhodnutí pro umístění stavby.

„Ze své dlouholeté praxe vím, že umístění prodejen Lidl, Kaufalnd a dalších marketů na okraji města vylidní střed města,“ upozornil Pavel Velička. Hlasování dalo stavbě zelenou – pro schválení smluv bylo 11 zastupitelů, proti 6, zdrželi se 4 zastupitelé.