Už na zasedání zastupitelstva kritizovala zastupitelka Kateřina Konečná (KSČM) skutečnost, že přestože v této věci měli radní města nejednotný názor, místostarosta Václav Dobrozemský (ODS) ji předložil na zasedání zastupitelstva.

„Firma, která nemá za sebou žádnou konkrétní výstavbu. Nic, co by bylo hotové. Nemyslím si, že poslední pozemky, které město má, mají být pokusnými králíky. Netuším, kde firma vezme kapitál na celou realizaci stavby, jak přislíbila. Nedovedu si představit, proč máme prodávat poslední pozemek někomu, u nějž tu záruku nemáme,“ nešetřila kritikou zastupitelka Konečná, načež malinko zmírnila, když na adresu jednatele a zároveň jediného společníka vsetínské firmy Feigen Project Financing, s.r.o. Jana Zlámalíka poznamenala, že, věří, že je slušný člověk, který podniká dlouho.

Brokátové desky jako dar papeži.
Dar pro papeže Františka z Rýmařova. Převzal si ho osobně

„Ale nikdy nic nevybudoval a žádný takový záměr nerealizoval,“ neodpustila si Kateřina Konečná.K názorům zastupitelky Konečné se přiklonil také zastupitel Jaroslav Dvořák (ČSSD), jenž deklaroval, že pro prodej pozemků hlasovat nebude, stejně jako klub ČSSD.Místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský se hájil tím, že vycházel z údajů, které jsou dostupné.

„Seznámili jsme se s projekty firmy, nejsou to tak rizikové záležitosti, že bych si to nedovolil předložit,“ uvedl místostarosta.Přítomný Jan Zlámalík ujišťoval, že inženýrské sítě v lokalitě Pod Skalkou uhradí z vlastních prostředků.

„Nad rámec nabídkového řízení jsme dokládali zůstatek na účtě, který byl 30 milionů korun. Finanční prostředky patří prakticky rodině, která je získala prodejem strojírenské společnosti ve Vsetíně, která zaměstnávala osm set lidí. Jedná se o firmu TES Vsetín,“ řekl Jan Zlámalík a dodal, že je padesátiprocentním vlastníkem stavební firmy, která se soustředila na výstavbu rodinných domů, ale v případě Nového Jičína chtěla jít kousek dál.

Podle studie, která byla zpracovaná, má v lokalitě vzniknout 23 stavebních pozemků, na nichž se má stavět podle studie pouze čtyři až pět typových domů, aby lokalita byla architektonicky sjednocená.

Ilustrační foto.
Nabízejí bitcoinové obchody, pak vyluxují účet. Zná to i oběť z Nového Jičína

V tomto duchu vedení města zveřejnilo vyjádření, ve kterém obhajuje prodej lokality uchazeči, který za pozemky o celkové výměře více než 38 tisíc metrů čtverečních nabídl zhruba 15,118 milionu korun bez DPH.

„Hlavní důvody, proč jsme se rozhodli prodat developerovi, jsou jednak finanční nákladnost město versus soukromník. Město musí všechno soutěžit, soukromý investor bude mnohem rychlejší. Společnost chce čtyři až pět typových staveb, nebude tady třiadvacet stavebníků, kteří budou individuálně stavět, ale bude to stavět jeden. Takže časově to bude úplně jinde,“ doplnil na zasedání zastupitelstva Václav Dobrozemský.

Z 27 přítomných zastupitelů hlasovalo pro prodej 17. Rozhodnutí zastupitelů strhlo vlnu kritiky na sociálních sítích, kde lidé kritizovali nejen prodej pozemků developerské firmě, ale také skutečnost, že zájemci o individuální výstavbu tak ve městě asi nepostaví, neboť nebudou mít kde.