Stejně geniální jako v první řadě se začíná jevit postupné rozplétání děje „dvojky“ Stínů v mlze. Poslední díly nastínily, že osobní problémy může řešit nejen Filip Černý, syn vyšetřovatele Martina Černého, který se potýká s minulostí své expřítelkyně Hanky, ale stejně jako v první sérii i dcera Magdy Malé Amálka.

Ta se po rozchodu rodičů střídavě ocitá v bytě své macechy, kde možná není tak bezpečno, jak by se na první pohled zdálo. Může za to řemeslník Jahoda, který už v předchozích dílech podával na policii vysvětlení? A je sériový vrah blíž, než se může zdát?

Scénáristé znovu mistrně proplétají profesní i osobní dějovou linku hlavních postav, kdy do poslední chvíle nemusí být jasno, kdo je kým a co se stane. Navíc vyšetřovatelé nemají na svůj osobní život příliš času, protože v nejnovějším díle je ve svém autě na lesní cestě přepaden jistý podnikatel. Když se pokouší ujet, pachatel několikrát vystřelí na auto a podnikatele zabije. Během policejního ohledání vyjde najevo, že zmizela taška oběti i s tučným obnosem peněz. Magda s Martinem řeší, kdo mohl mít zájem na loupežném přepadení.

Kriminalisté také obdrží další fotku ženy se začerněným obličejem, na kterém je číslo 2. Magda s Martinem jsou bezradní, neví, koho a kde mají hledat. Neví dokonce, jestli žena na fotografii ještě žije, či nikoli. Pokud ano, podaří se jim dotyčnou najít dříve, než sériový vrah znovu udeří?

O napětí nebude v devátém díle druhé série, který zavedl filmaře do Karviné, mimo jiné na tamní Masarykovo náměstí, vůbec nouze.