Kroky stovek lidí zamířily v sobotu 26. května do příborského městského parku. Děti, mládež ani dospělí, včetně slušné řádky seniorů, si nechtěli nechat ujít oslavy dvacetiletého výročí městské policie.

Významný věk se příborští strážníci rozhodli oslavit vůbec poprvé a akce, trvající od poledních hodin až do druhého dne do rána, se jim podle reakcí příchozích zorganizovat povedla. „Je to pro nás událost, která je ojedinělá a hned tak se opakovat nebude, možná až za nějakých pár let. Ostatně výročí oslavujeme vůbec poprvé, nikdy předtím jsme podobnou akci nedělali, tak vlastně trochu čekáme, co bude nebo nebude," sdělil své první dojmy krátce po zahájení oslavy vrchní příborský strážník Libor Bolom.

Lidi nalákal pestrý program

I když se akce podobného typu konala poprvé, na programu a zábavě lidí to znát nebylo. Bavili se jak mladí, tak staří. „Program je podle mého pestrý, snažili jsme se, ať zaujme děti, teenagery, dospělé i seniory. Není tady nouze o soutěže, zábavné atrakce, kouzelníka, ukázky práce s koňmi, psy. Z policejních aktivit jsme zařadili ukázku techniky policie České republiky i městské policie," vypočetl aktivity strážník Bolom. Ti, kteří nedorazili až tak za zábavou, jako spíš za poznáním práce městských policistů, také nepřišli zkrátka. „I když je složitější lidem přiblížit naši práci, přeci jen jsme se o to alespoň trochu snažili. Děti si tak mohou vyzkoušet základy střelby, dospělí pak mohou vidět a zúčastnit se ukázek sebeobrany, kterou nám přivezou novojičínští policisté," uvedl jeden z z organizátorů akce.

Akce vzbudila mezi lidmi zájem. Bavili se všichni, zejména pak děti. „Je to tady super, hlavně to střílení," zhodnotil jednu z atrakcí šestiletý Adámek. Jeho maminka byla stejného názoru: „I když jsme přesně nevěděli, jak to bude vypadat, nalákal nás sem bohatý program. A musím říct, že se to organizátorům povedlo, jen tak dál, více takový akcí."

Kromě slov chvály byla od mnohých slyšet také přání, ať strážníkům jejich aktivita a nadšení vydrží i do dalších let. Sám Libor Bolom pak Deníku sdělil přání všem svým podřízeným: „Popřál bych nám, ať se rozrůstáme a kveteme. Ať jsme i dál spokojení v práci. No a ten zbytek pak přijde sám," dodal se smíchem Bolom.