Komunitní centrum bude přístupné od března každé úterý odpoledne. V objektu byla dlouhá léta základní škola, od roku 2002 byl využíván jako penzion. „Tehdejší zájemce vyhodnotil, že ubytovací služby nejsou rentabilní, tak vrátil budovu městu. Vybudovala se tady knihovna, v horní části se ubytovávalo,“ přiblížil starosta Štramberka David Plandor historii školy.

Protože prostory základní umělecké školy v objektu v části Bařiny byly nevyhovující, rozhodlo město o jejím přemístění na náměstí. „Nový koncept zvolilo minulé vedení města, podařilo se sehnat téměř deset milionů korun z dotací na zateplení, výměnu oken, knihovnu a komunitní centrum,“ pokračoval David Plandor.

Rozkvetlé sněženkové království v Sedlnicích. 25. února 2023.
OBRAZEM: Království sněženek. Přírodní památka na Novojičínsku opět v plné kráse

První návštěvníci knihovny měli možnost si prohlédnout také komunitní centrum, do nějž je vstup naproti knihovny. Sestává ze tří místností, jedna slouží pro schůzky spolků, workshopy či besedy, v další místnosti je velká vybavená kuchyň a poslední má sloužit zejména jako herna pro děti.

Knihovna už byla také v hasičské zbrojnici 

Starosta David Plandor připomněl, že knihovna už byla v hasičské zbrojnici nebo v provizorních prostorách v sokolovně. "Konečně bude v odpovídajících prostorách. Dříve byla poloviční, dnes je rozšířená o místnost navíc. V dětské knihovně je rovněž prostor na hraní, jsou zde různé deskové i jiné hry pro děti,“ podotkl David Plandor.

Vizualizace nového cargo terminálu na letišti v Mošnově.
Nový cargo terminál umožní další rozvoj letiště v Mošnově. Má stát na podzim

V nové knihovně je přibližně 14 tisíc svazků. Celkové náklady na rekonstrukci objektu staré školy činily asi padesát milionů korun, zhruba deset milionů tvoří dotace. Starosta se netají tím, že město ještě čekají menší výdaje na dovybavení interiéru.