Dny města ovládnou celý Štramberk už od pátečního večera. Jako vždy vše odstartují představení místního divadelního spolku Kotouč. Ten tentokrát předvede v Amfiteátru Pod Starou věží dvě hry – Analfabet a Manžel na výpomoc. Jeho vystoupení začne už v osm hodin večer.

V sobotu odstartují oslavy města naplno. Během dne se bude konat Den otevřených dveří ZŠ Štramberk, který nabídne také bohatý program žáků základní školy. Na náměstí ve Štramberku budou zase od 14 do 17 hodin probíhat Štramberské hrátky pro děti. Toho hlavního se ale dočkáme v neděli. Ve 14 hodin se v tento den vydá průvod z náměstí do Národního sadu za doprovodu Sdružení hudebníků dechového orchestru města Štramberka a mažoretkami z Příbora. „V Národním sadu pak na příchozí čeká vystoupení Štramberské dechovky, mažoretky, kouzelník Abrakadabra, vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší Štramberské ucho a předání odměn pro nejlepšího pekaře a pekařky a mnoho dalšího,“ slibují v pozvánce organizátoři.

Z dalšího programu určitě stojí za to vypíchnout vystoupení Mažoreti a Cvičení mužů s krygly a kužely, skupinu historického šermu Allegro nebo koncert štramberské skupiny O105. Mezitím v neděli mohou děti zhlédnout na pozemku za školou v 16 hodin vystoupení Divadla V batohu s loutkovou pohádkou O mlsném medvídkovi.

Štramberské Dny města se konají od 18. do 20. června. (mer)