Strašidelnou noc organizují pracovníci knihovny nepravidelně. A tak některý rok je, jiný není. Loni byl zájem o strašidla nebývalý, letos ale nebudou. „Není snadné to vymyslet a zorganizovat. Letos jsme to nestihli,“ sdělila pracovnice oderské knihovny Hana Šubertová.

I tak ale bude Týden knihoven v té oderské pestrý. Hříšníci se mohou těšit na amnestii, při níž jim odpustí sankci za včasné nezaplacení poplatků. „U nově přihlášených odpustíme registrační poplatek,“ doplnila Šubertová.

Knihovna bude navíc každý den otevřena od osmi až do šesti hodin večer s výjimkou hodinové pauzy v době od 11.30 do 12.30 hodin. Děti ze škol a školek se mohou těšit na besedy a čtení z některé z knih, které se dostaly do finále soutěže Kniha mého srdce. „Mohou sem docházet třídy a my uděláme besedu se čtením ukázek z těchto knih,“ upřesnila Šubertová.

Příjemně mohou strávit chvíle v knihovně i dospělí. Pro rodiče s dětmi totiž pracovnice oderské knihovny připravily na úterý a čtvrtek četní z knih, které popisují úsměvné příhody pana Krpce.