Ne každý si však se stromky „láme hlavu“, tak jako kdysi Neruda se starým slamníkem. Ledabylost některých vtěchto případech nezná mezí. „Stává se nám, že někteří prostě stromek vyhodí zokna,“ řekl ředitel Technických služeb Nového Jičína Oskar Šíma. To potvrzuje například i ředitel Slumbi vBílovci Miroslav Brímus. „Někdy se nám to taky stává,“ podotkl.

Podle městských úklidových služeb je prý vůbec nejhorší to, když lidé stromky naházejí do kontejnerů. „Vlezou se tam jeden, dva a pak kontejner ucpou,“ poukázal Šíma a dodal, že správně by měl odstrojený stromek „přijít“ na separační dvůr. „Nikdo stím ale nechodí, ani do toho nikoho nemůžeme nutit. Nejlepší tedy je uložit je vedle kontejnerů. Ne však naházet,“ zdůraznil Šíma. Podle něj by bylo úplně nejlepší vyčlenit na sběr stromků jeden až dva dny.

Podle Karla Březiny, ředitele kopřivnického Slumeka, je nejvhodnějším způsobem nastříhat stromky nadrobno do kontejnerů. „Spousta lidí si ale tu práci nechce dát, samozřejmě je do toho nemůžeme nutit. Když ne tedy nastříhat, tak naskládat vedle kontejnerů,“ uvedl Březina a dodal, že následně jsou likvidovány drcením nebo spálením.

Se svozem vysloužilých symbolů Vánoc začínají ve městech již vprůběhu tohoto týdne nebo začali už dříve. Například vBílovci je ktomu určen právě dnešek.