Ředitel Beskydského divadla Pavel Bártek uvedl, že v části novodobé přístavby Beskydského divadla, která pochází z druhé poloviny 80. let minulého století, se prohýbají železobetonové stropní desky. „V důsledku toho praskají příčky a ohrožují rozvody sítí. Posouzení statiků rozhodlo o nutnosti rekonstrukce," sdělil ředitel Beskydského divadla Pavel Bártek.

Hotel Corrado kde byli ubytování dva příslušníci ruské tajné služby GRU, 20. dubna 2021 v Ostravě. Agenti Anatolij Čepiga a Alexandr Miškin se v hotelu ubytovali v roce 2014.
Hotel Corrado. Podívejte se, kde v Ostravě přespali dva hledaní ruští agenti

Aby bylo možné stavební zásah provést, bude nutné všechny příčky vybourat a demontovat část divadelní techniky.

Zpevňování nosných konstrukcí pomocí ocelových lan bude probíhat v prostorách malé scény, kulisárny, kanceláří a služebního bytu. Stavební práce se částečně dotknou i velké scény - do jedné ze zdí jeviště se budou navrtávat otvory pro zpevňující lana. Michal Hub z odboru rozvoje a investic na novojičínské radnici uvedl, že po provedení dodatečného zesílení stropních desek budou vystavěné nové příčky, rozvody elektriky, vody, klimatizace, topení a budou doplněné zařizovací předměty.

Z chátrajícího bývalého kina v Kuníně má vzniknout multifunkční kulturní sál.
Z bývalého kina v Kuníně vznikne multifunkční sál

Ředitel divadla Pavel Bártek pro Deník doplnil, že porucha je dlouhodobá záležitost a rekonstrukce se připravovala několik let. „Jedna část přístavby už byla před léty opravovaná z důvodů statických obtíží,“ poznamenal Pavel Bártek.

Oprava by měla začít podle smlouvy 3. května a potrvá do konce listopadu. Náklady na opravu budovy jsou vyčíslené na 17,5 milionu korun.