Rodiče žijící ve Studénce mají letos opět možnost své školou povinné děti přihlásit na příměstský tábor. Celkem tři turnusy, z nichž dva se odehrají v červenci a jeden v srpnu, stejně jako v minulých letech nabídnou zejména sportovní využití. „I v letošním roce jsme, společně s Plaveckou školou Kopřivnice, přichystali příměstské tábory,“ potvrdil Michal Krumpoch, ředitel Sportovních areálů Studénka. Do těch mohou rodiče přihlásit děti, které sice již chodí do školy, ale na čtrnáctidenní pobyt bez rodičů jsou stále malé.

Hlavní náplní studénecko-kopřivnických příměstských táboru bude pohyb a sport. To ostatně potvrdil i ředitel kopřivnické plavecké školy René Lakomý: „Příměstské tábory, které pořádáme jsou každoročně sportovně zaměřené. To znamená, že pro děti je přichystaný program, v němž většina aktivit bude točit kolem pohybu a sportu.“ Protože hlavním letním sportem je plavání a koupání se všeobecně, pořadatelé táborů pro děti připravili několik návštěv koupališť. „Máme v plánu navštívit nejen koupaliště v Novojičínském okrese, ale v případě pěkného počasí chceme vyrazit na celodenní výlet do přírodního koupaliště v Ostravě,“ potvrdil Lakomý s tím, že pořadatelé mysleli na zadní vrátka a předem promysleli program i na dny chladné nebo deštivé: „V takovémto případě máme v záloze návštěvy aquaparků, a to buď ve Valašském Meziříčí nebo Frýdku-Místku.“ Aby se děti zabavily i jinak, než vodními hrami a sporty, budou k dispozici také tělocvičny, bowling nebo kopřivnický Bubla city ranč. Pořadatelé jsou také připraveni na to, že kvůli počasí a požadavkům dětí budou muset občas improvizovat. „Vždy se snažíme o to, abychom předem naplánovaný program přizpůsobili požadavkům dětí,“ potvrdil Lakomý.

Novinkou letošních příměstských táborů je návštěva novojičínských hasičů. „S nimi máme domluvenou nejen exkurzi, ale také ukázky jejich práce,“ uvedl Lakomý. Aby měli malí táborníci co jíst, zajistila plavecká škola pravidelné stravování v základní škole Motýlek. „Protože víme, že i jídlo je pro děti důležité a nechtěli jsme pro ně typickou restaurační stravu, zařídili jsme, že jídlo nám zajistí školní kuchyně v Motýlku,“ řekl Lakomý.

Program všech tří turnusů zůstává s malými obměnami stejný, protože organizátoři nepředpokládají, že by se děti hlásily navíce, než jeden turnus. Jaká bude účast si zatím nikdo říct netroufá, ale minulé ročníky potvrdily, že tábory jsou mezi dětmi i jejich rodiči velmi oblíbené. „Zatímco na první příměstském táboře jsme měli jen pět nebo sedm studéneckých dětí, na to loňském jich bylo čtyřicet,“ řekl Lakomý a na závěr dodal: „To svědčí o tom, že zájem o tábory byl a my doufáme, že i nadále bude.“