VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studénka a Kopřivnice získaly ocenění za kvalitu a inovaci

Kopřivnice, Studénka - Zástupci dvou měst Novojičínska nedávno převzali ocenění Ministerstva vnitra ČR za kvalitu a inovaci. Kopřivnice byla oceněna za kvalitu poskytovaných služeb, Studénka pak za elektronický stavební deník.

5.3.2012
SDÍLEJ:

Náměstí ve Studénce. Ilustrační foto.Foto: redakce

V tomto týdnu proběhla v Praze v Obecním domě 8. Národní konference kvality ve veřejné správě, na níž se sešli zástupci měst a obcí, aby převzali ocenění Ministerstva vnitra ČR. Potkali se tam také místostarostka Kopřivnice Dagmar Rysová a starosta Studénky Ladislav Honusek.

Dagmar Rysová na konferenci přebírala takzvaný Stříbrný stupeň neboli ocenění Organizace dobré veřejné služby, jež získávají správní úřady, územně samosprávné celky, sdružení a svazky obcí, které se aktivně zabývají zvyšováním kvality své práce.

Kopřivnice ocenění získala hlavně za úspěšné propojení tří projektů zaměřených na rozvoj místní Agendy 21. „Zjednodušeně se dá říci, že cílem každé metody řízení kvality je spokojenost zákazníků a efektivní vynakládání finančních prostředků. U místní Agendy 21 tomu není jinak, jen místo zákazníků se snažíme o spokojené obyvatele města, a to prostřednictvím otevřené komunikace, spolupráce s různými organizacemi, strategického plánování a zapojování občanů do rozhodování o významných opatřeních týkajících se života ve městě,“ přiblížila Ivana Rašková, koordinátorka Projektu Zdravé město a místní Agendy 21.

Studénka získala další ocenění za inovaci. Ta se týkala elektronického stavebního deníku. „Záměrem této inovace bylo nejen vytvoření nástroje, který by plnil funkci elektronického stavebního deníku, ale i vytvoření takového nástroje, který zabezpečí okamžitou a přehlednou dostupnost veškerých podkladů pro řízení stavby z jednoho místa, a to na kterémkoli místě dalším, v kteroukoliv denní a noční hodinu a všem oprávněným osobám,“ podotkl tajemník úřadu Jiří Moskala.

Úřad ve Studénce získal cenu za inovaci již v roce 2009. Tehdy se týkala zavedení elektronické aplikace Softender a jejího využití při přípravě a realizaci výběru dodavatelů. V letech 2008, 2010 a 2011 získal úřad ceny Organizace zvyšující kvalitu ve veřejné správě. 

Autor: Věra Růčková

5.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FILIP WALICA, Příbor, nar. 16. 10. 2017, 50 cm, 3,20 kg. Nemocnice Nový Jičín.
12

Vaše miminka - noví občánci našeho okresu

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

/FOTOGALERIE/ Kteří poslanci budou po volbách v dolní komoře parlamentu zastupovat a hájit zájmy Moravskoslezského kraje? Nejvíce mandátů získalo hnutí ANO. Podívejte se, kdo patří mezi nově zvolené poslance.

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.  

AKTUALIZOVÁNO

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení