„Návštěvnost? Podprůměrná!“ konstatovala i navzdory tropickému dni pokladní v areálu, který je o prázdninách otevřený denně od 10 do 19 hodin. Od dospělých tady vybírají osmdesát, za děti ve věku od tří do patnácti let, senioři od pětašedesáti let a handicapovaní (ZTP) pak pltí snížené vstupné čtyřicet korun.

„Aktuální stav je okolo sto třiceti lidí. Zaprvé, je spousta lidí v práci, zadruhé, chodí hodně důchodci a pro ně je dneska dost vysoká teplota,“ vysvětlila pokladní. Jak ale ujistila, od třetí hodiny se situace změní a do sedmé večer bude na studeneckém koupališti určitě narváno.

„Strašně moc slunce, chtělo by to trošku více stínu, jinak voda boží,“ hodnotil návštěvník se dvěma syny. "Tropický ráj“ museli ovšem neplánovaně opustit dříve, jednoho z chlapců totiž bodla včela.

„Jsme z Ostravy a Studénku jsme si vybrali proto, že je tu klid a pohoda,“ prozradila jedna z dam sedící na kraji bazénu pro plavce s hloubkou od 1,2 po 3,25 metru. Její společnice si pochvalovala, že je na plovárně málo lidí.

„Skvělé! Pojďte se svléct a do vody,“ znělo z trávníku volání ke skupince vysedávající a polehávající ve stínu. Z vodních radovánek doporučovali plavci tobogán: „Jezdí skvěle. Voda je teplučká. A málo lidí,“ opakovali.

Plavčice měla nejvíce práce s hlídáním omladiny u tobogánu. „Jinak je to dneska takové poklidné. Příjemné zpestření dne pro všechny, co přijdou a osvěží se a zabaví, nebude jim takové horko,“ poznamenala.

Pánové naproti u břehu se nechali slyšet, že sluníčko „peče pěkně“ a voda by si snad zasloužila být chladnější. Na pivo si nicméně nestěžoval nikdo, na koupališti čepují desítku Radegast za devětatřicet, nealko Birell pomelo - grep mají za čtyřicet korun. Stejně stojí malinovka, kofola vychází o dvě koruny dráž.

Bylo vidět, že se tu chodí také hodně na zmrzlinu, porce je za třicet korun a příchutě vanilka, čokoláda, jogurt - lesní ovoce a Bailey´s karneval.

Koupaliště ve Studénce-Butovicích je podle personálu vyhlášené i svými akcemi. Hned v pátek 12. července zde zahraje od 19 hodin cimbálovka Poštár a v sobotu 13. července ve 13 hodin vypukne sportovní den v rámci oslav 65 let města. A to se vstupným jen třicet korun a programem, který potrvá až do půlnoci.