Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studénka dluží za nájem po strážnících

Studénka - Očástku vyšší než 400tisíc korun se pře radnice spražskou firmou Advice Agency CZ. Peníze jsou dluhem za dvouletý pronájem prostor, ve kterých sídlila městská policie.

11.6.2008
SDÍLEJ:

V současnosti strážnici ze Studénky sídlí v budově města na Poštovní ulici. Radnice tak žádný nájem platit nemusí.Foto: Archiv/MP Studénka

Před dvěma lety město prodalo firmě ve veřejné dražbě budovu na Tovární ulici, v níž mimo jiné měli služebnu i strážníci. „V protokolu o předání předmětu dražby bylo dohodnuto, že bezodkladně bude uzavřena smlouva o nájmu. Bohužel i přes několik jednání a upomínek ze strany města k uzavření smlouvy nedošlo,“ vysvětlila Jana Mocová, vedoucí odboru majetkoprávního, jak k dluhu za nájem a energie došlo. „Město mělo v rozpočtech předchozích let příslušné částky na úhradu nájemného i služeb, jenže nemělo podklad, na jehož základě by mělo platit,“ dodala na obhajobu radnice.

Vloni začala radnice chystat stěhování služebny z takzvaného Parlamentu do nových prostor po společnosti Městské inženýrské sítě na Poštovní ulici. „Se společností Advice Agency CZ jsme se dohodli na výši nájemného i úhradě služeb s tím, že oni připraví dohodu o narovnání,“ popsala Mocová s tím, že úřad na základě úmluvy zahrnul jednotlivé položky do rozpočtu Studénky na letošní rok. „Bohužel firma nedodržela původní dohodu a zaslala městu návrh dohody, v níž bylo plnění ze strany města navýšeno o cenu peněz,“ upozornila.

Radním se navýšení nelíbilo a odmítli proto zaplatit. Na to ale zareagovala Advice Agency CZ podáním žaloby. Okresní soud v Novém Jičíně jí vyhověl a vydal v únoru rozhodnutí o platebním rozkazu na částku 430 tisíc korun. „Společnost u soudu uplatňuje vyšší částku za nájem, než byla dohodnuta a rovněž již zmiňovanou částku za cenu peněz,“ připojila Mocová s tím, že radnice je připravena uhradit částku dle původní dohody.

Jednatel společnosti Advice Agency CZ Vladimír Foldyna se nechtěl nejprve o sporu mezi jeho firmou a Studénkou bavit. „My jsme byli připraveni jít městu na ruku. Dohoda se ale nezrealizovala,“ poznamenal. Podle se vše „točí“ okolo částky ve výši několika desítek tisíc korun. „Žalobu jsme podali proto, aby nedošlo k promlčení,“ zdůvodnil a připojil informaci o tom, že podle něj by mohlo jít i o bezdůvodné obohacení. „Nechci ale tenhle spor hnát do krajností. Myslím, že pro město však není dvacet, třicet tisíc, takovou částkou, kterou by nemohlo zaplatit,“ nastínil Foldyna.

Studénka nyní podala proti platebnímu rozkazu odpor. „Nesouhlasíme s jednostranným a z našeho pohledu neoprávněným navýšením částky. Předmětem soudního sporu ve své podstatě však není částka 430 tisíc korun, ale částka podstatně nižší,“ uzavřela Mocová.

Autor: Pavel Karban

Místo události:
11.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení