Ohniště bude denně v provozu od 8 do 22 hodin, zájemci se ale nejprve musí zapsat do rezervačního systému. „Kdo bude chtít veřejné ohniště využít, bude si muset zamluvit termín i čas,“ uvedl pro Deník Kamil Krahula, ředitel příspěvkové organizace SaK Studénka, která nové ohniště spravuje.

Veřejné ohniště se nachází na ploše vedle letního koupaliště, které má SaK ve správě. „Zájemce si musí přinést dřevo i pruty na opékání. Do budoucna ale plánujeme, že tam nějaké vybavení bude. A také by se tam dalo dřevo, které město nevyužije,“ doplnil Kamil Karhula s tím, že hasební prostředky si musí návštěvník zajistit sám.

Práce na parkovišti a propojovací ulici Radniční - Hranická v Odrách 12. dubna 2023.
V centru Oder vznikne nové parkoviště, zlepší se i výjezd z ulice

U ohniště je provozní řád, lidé se zatím mohou objednávat telefonicky na čísle, které je v něm uvedeno, nebo na telefonním čísle SaK Studénka. „Budeme rádi, když se bude ohniště využívat,“ poznamenal Krahula.

Veřejné ohniště je nápadem Petra Hoška, obyvatele Studénky, který s ním přišel jako s projektem pro takzvaný participativní rozpočet. V něm se sešly celkem čtyři návrhy. Pracovní skupina složená ze zastupitelů a zaměstnanců městského úřadu následně vybrala dva – prvním bylo zastavení u mlýna, kde by mohli spočinout turisté a cyklisté, druhým právě veřejné ohniště. Jeho realizace vyšla na zhruba 230 tisíc korun.