Určité problémy v dopravě zažívali obyvatelé Studénky od začátku roku, kdy silničáři zahájili přípravy na opravu mostu přes železniční koridor na silnici od Příbora do Studénky. Kvůli snížené nosnosti mostu vlivem závad silničáři svedli dopravu přes most jen do jediného pruhu a dopravu řídily kyvadlově semafory.

Zhruba před měsícem začala samotná oprava mostu, a silnice se tak stala neprůjezdnou. Lidé, kteří směřují do centra Studénky či na Bílovec, jsou odkázáni na objížďku. Aby to nebylo tak jednoduché, na objízdné trase je čeká překážka v podobě železničního přejezdu. Ten bývá často na dlouhé minuty uzavřen. „Přestože to je jediná cesta do Studénky od Příbora, České dráhy v tom místě nadále posunují vlaky. Čekací doba je dlouhá a vypadá to, že nebude kratší,“ uvedl na zasedání zastupitelstva Studénky jeho člen Tomáš Grosman.

Před několika dny přišli obyvatelé Studénky o další most. Ten byl při výjezdu ze Studénky ve směru na Bílovec přes Butovický potok. Nyní na jeho místě zeje hluboká díra. Řidiči jsou odkázáni na další objížďky. Ti, kteří jedou od Studénky, musí jet přes Malou stranu, vozidla, přijíždějící od Bílovce, musí odbočit na ulici U lesa, neboť na Malé straně by se dvě vozidla nevyhnula.

„Nosnost mostů se velmi zhoršuje a musí se na nich provést celková rekonstrukce,“ konstatoval místostarosta Studénky Miroslav Havránek a dodal, že momentální situace je pro Studénku o to horší, že ve městě a jeho blízkém okolí je v plném proudu řada dalších staveb spojených zejména s výstavbou dálnice. „Snažíme se o to, aby obyvatelé města pochopili současnou situaci. Určitě by se to potom mělo zlepšit,“ uzavřel místostarosta.

Oprava mostu přes železniční koridor by měla trvat do října, v příštím roce by měl při vjezdu do Studénky od Příbora vyrůst rondel.